Новий рекорд Німеччини – 35% електроенергії з поновлюваних джерел енергії
11 Липня , 2017
Geely купує Terrafugia і вступає в гонку по створенню «літаючих авто»
11 Липня , 2017

Проект китайського портального автобуса виявився шахрайством

Пам’ятаєте китайський портальний автобус TEB-1 і побудований для нього 300-метровий тестовий трек, про який рясніли заголовки новин минулого літа? Як виявилось, ми рано раділи новинці. Незабаром після цього навколо проекту виникли фінансові проблеми» і смуга інших підозрілих «невдач», породили низку дуже незручних запитань для його організаторів. А тепер китайська влада і зовсім вважає, що проект – не що інше, як звичайне шахрайство. Причому в дуже великих розмірах. За даним фактом почалась перевірка.

Днями офіційні представники поліції Пекіна оголосили про початок розслідування за фактом незаконного залучення коштів на реалізацію проекту Transit Elevated Bus (або просто TEB). У шахрайських діях підозрюється понад 30 осіб, пов’язаних з капіталоутворюючою платформою Huaying Kailai, що займалась залученням коштів індивідуальних інвесторів для розробки цього автобуса. Поліція в даний момент намагається вилучити незаконно отримані кошти.

Як повідомляє видання Southern Metropolis Daily, 72 приватних інвестори подали колективний позов проти компанії, яка до жовтня 2016 року, тобто через два місяці після публічної демонстрації TEB-1 у місті Циньхуандао, зуміла залучити 9,1 мільярди юанів (1,3 мільярди доларів).

Підозри в шахрайстві стали з’являтись ще до кінця минулого року. Дизайнерська компанія Autek, що займалась розробкою автобуса, досі не отримала обіцяний їй гонорар. Згідно з контрактом, тестовий трек після демонстрації до 31 серпня необхідно було розібрати, щоб звільнити проїжджу частину, поруч з якою він був встановлений. Але цього, зрозуміло, ніхто не зробив, і прокладена дорога для автобуса TEB-1 весь цей час перебувала фактично в занедбаному стані. Минулого тижня в уряду міста урвався терпець, і він віддав наказ про негайний демонтаж треку. Прототип портального автобуса, в свою чергу, був відігнаний на одну з місцевих автостоянок.

Схоже, мрії про незвичайний двоповерховий автобус, який зміг би вирішити проблеми міського трафіку, не судилося збутись.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: