ARM хоче обладнати смартфони автономним штучним інтелектом
15 Лютого , 2018
Створена нешкідлива для людей ультрафіолетова лампа, що вбиває грип
15 Лютого , 2018

Проект глобального очищення Тихого океану від сміття стартує в середині 2018 року

Проект «Ocean Cleanup» з припинення розростання Великої тихоокеанської сміттєвої плями перейшов на стадію підготовки ключових інструментів. Команда океанських сміттярів орендувала колишній військово-морський аеродром Аламеда в затоці Сан-Франциско і почала збирати там необхідне обладнання. Висування до фронту робіт в самому океані заплановано на літо поточного року.

Суть проекту Ocean Cleanup гранично проста: у людства зараз немає ресурсів, щоб позбутися сумно знаменитих сміттєвих плям в Тихому океані — значить, треба хоча б стримати їх зростання. Так як самі сміттєві купи утворені океанськими течіями, колишній студент Боян Слет запропонував розмістити на їх шляху гігантські пластикові загородження. Вони перехоплять сміття, яке несе від берегів до центру океану, і пляма перестане рости.

Ключова думка всього проекту в тому, що загородження будуть працювати пасивно і не будуть створювати перешкод для морських мешканців. Буде спіймане тільки сміття, яке плаває на поверхні, тобто, пластик. Незважаючи на критику, проект вже зібрав багатомільйонне фінансування і буде реалізований. На станцію Аламеда починають звозити обладнання, щоб в наступному місяці зібрати перший фрагмент загородження довжиною 600 м і випробувати його перед відправкою в океан.

Керівники проекту кажуть, що місце для реалізації обрано частково через його символізм. Стара станція неодноразово служила полігоном для проектів на кшталт «Руйнівники міфів», тут знімали сцени з автомобільними аваріями для фільму «Матриця: Перезавантаження», у неї є багате військово-інженерне минуле. Можливо, такий ореол стане підмогою у створенні революційної системи очищення Тихого океану.

The Ocean CleanupДжерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: