Китай планує створити найбільший у світі «вуглецевий ринок»
4 Січня , 2018
Японія запустила штучний супутник, який буде утримуватись на наднизькій орбіті за допомогою нового іонного двигуна
4 Січня , 2018

Процесори на основі нітриду галію – цифрова технологія наступного покоління для космічної техніки

Нітрид галію (GaN), напівпровідниковий матеріал, який зазвичай використовується для виробництва світлодіодів, напівпровідникових лазерів і силових приладів, може стати основою для електроніки наступного покоління, призначеного для використання в космічній техніці. В рамках програми Hot Operating Temperature Technology (HOTTech) американського космічного агентства НАСА дослідники з університету арізони (Arizona State University, ASU) приступили до розробки і створення першого дослідного мікропроцесора з нітриду галію, “нащадки” якого будуть керувати дослідними апаратами, працюючи в надзвичайних умовах космічного простору.
Нітрид галію володіє високою електронною провідністю, яка в тисячу разів перевищує провідність кремнію. Крім провідності, напівпровідникові прилади на основі нітриду галію випереджають кремнієві аналоги по швидкодії, робочій температурі і ряду інших параметрів. У зв’язку з цим, нітрид галію вже давно розглядається в якості альтернативного варіанту на випадок, коли кремнієва електроніка повністю вичерпає всі свої резерви.
“Використання нітриду галію дозволить створювати електронні пристрої, що працюють з більшою ефективністю, мають менші габаритні розміри і здатні працювати при високій температурі навколишнього середовища” – розповідає Юджі Жао (Yuji Zhao), керівник наукової групи.
У відповідності із завданнями програми HOTTech група з університету арізони повинна розробити нітрид-галієвий мікропроцесор, здатний функціонувати при температурі близько 500 градусів Цельсію. В основі цього процесора буде лежати один з видів високотемпературного нітриду галію, а в його роботі будуть використані фізичні та електричні ефекти і явища, які не використовуються в техніці, що працює в звичайних умовах.
Зазначимо, що створення електроніки, здатної функціонувати при високій температурі та інших надзвичайних умовах, дозволить НАСА проводити дослідження найбільш гарячих і непривітних планет Сонячної системи, включаючи Венеру і Меркурій. Однак, процес створення нітрид-галієвого мікропроцесора, як очікується, буде складним і тривалим. І зараз навіть важко оцінити, коли НАСА отримає можливість відправити в космос місію, обладнану високотемпературною електронікою на основі нітриду галію.

“Однак, з урахуванням всіх прогнозованих труднощів, успіхом можна буде вважати, якщо повністю працездатна нітрид-галієва електроніка з’явиться протягом наступних десяти років” – розповідає Юджі Жао, – “Керівництво НАСА чудово розуміє все це і буде чекати стільки, скільки для цього може знадобитись”.

Джерело

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: