Вчені надали графену антибактеріальні властивості
26 Травня , 2017
Ми входимо в наступну епоху дронів
26 Травня , 2017

Представлено «серце на чіпі» для розробки і тестування ліків

Широкомасштабні клінічні дослідження нових препаратів, як правило, супроводжуються масою труднощів. І навіть після проходження лабораторних тестів і експериментів на тваринах, випробування на людині не гарантують 100% безпеки для добровольців. Вирішити цю проблему покликані «органи на чіпі» — прилади, що імітують роботу органів людини. Один з таких пристроїв нещодавно представили вчені з Національної лабораторії Лоуренса. Вони створили «серце на чіпі».

Унікальність розробки полягає в тому, що експертам вдалося вперше виростити штучну серцеву тканину, здатну моделювати відразу кілька функцій серця, в тому числі і функцію збудливості (тобто здатність скорочуватись під дією електроімпульсів). Всі створені раніше зразки штучних тканин були здатні виконувати тільки одну функцію серця. Нова розробка дозволяє вимірювати інтенсивність скорочень серцевої тканини і електричних сигналів, що проходять по ній.

Для того щоб виростити тканини штучного серця, вченим знадобилось всього 9 днів. За перші 2 дні кардіоміоцити утворили тканину двовимірної структури, яка вже була здатна скорочуватись. В ході подальших досліджень учені протестували дію на серце  норадреналіну, який застосовується для лікування серцевої недостатності і зниженого артеріального тиску. Було зареєстровано підвищення частоти серцевих скорочень і почастішання електричних сигналів. При дії норадреналіну точно така ж реакція спостерігається і в серцевому м’язі. Крім того, в ході експериментів вченим вдалося за допомогою особливих сполук зберегти електричні імпульси в тканинах при припиненні скорочення. Раніше ні на одній схожій платформі такого ефекту досягти не вдалося.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: