Компанія Samsung розробила рідкокристалічний дисплей з рекордною роздільною здатністю
9 Червня , 2017
Компанія Toyota представляє концепт літаючого автомобіля майбутнього
9 Червня , 2017

Представлено мікрочіп, який може розділити ДНК і очистити її фрагменти

Аналіз ДНК передбачає не тільки забір матеріалу у живих людей, але і в ряді інших випадків. Приміром, на місці злочину. І ДНК, як правило, вимагає, щоб була проведена процедура секвенування, що включає сепарацію — поділ нуклеотидних ділянок і пурифікацію — очищення. Фахівцям з Університету Твенте вдалося створити мікрочіп, який може прискорити ці процеси. Про це пише видання ScienceDaily з посиланням на журнал Microsystems and Nano Engineering. Їх пристрій допоможе значно поліпшити якість судово-медичної експертизи та медичної допомоги.

Пристрій представляє із себе мікрочіп на скляній основі. По краях мікрочіпа є велика кількість каналів для забору зразків ДНК, а в центрі розташований резервуар для зібраної ДНК і електроди. За допомогою нескладних реакцій і впливу електричного поля різної амплітуди рух електричного струму проходить в двох напрямках, перпендикулярно один одному, що значно прискорює процес аналізу. Звичайний підхід для цих цілей використовує те ж електричне поле, але фрагменти ДНК поміщаються в особливий гель. Більш великі фрагменти ДНК рухаються повільніше маленьких, завдяки чому відбувається процес відокремлення одних фрагментів від інших. В гелі струм рухається в одну сторону, що і уповільнює швидкість реакції.

В ході серії експериментів нового пристрою знадобилося всього дві хвилини, щоб успішно виділити фрагменти ДНК, що включали від 500 до 10 000 базових пар нуклеотидів, що в кілька разів швидше звичайного методу. Крім того, чіп вкрай дешевий у виробництві і не вимагає наявності особливих навичок при використанні.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline