Робот вперше успішно здав іспит на лікаря
22 Листопада , 2017
Китай планує до 2020 року провести перший запуск власного “космічного літака” багаторазового використання
23 Листопада , 2017

Представлено безпілотне роботаксі Navya Autonom Cab (відео)

Через пару днів з моменту звістки про появу на вулицях США повністю автономних таксі Waymo, про не менш технологічне рішення в цій сфері заявив виробник з іншого континенту. Французька компанія Navya представила свій новий продукт – безпілотний електромобіль Autonom Cab, який вона позиціонує як «перше на ринку робо-таксі без керма».

Autonom Cab – це, по суті, менша і швидша версія безпілотних шатлів Navya, що зараз тестуються на громадських дорогах багатьох міст, серед яких є, наприклад, Лас-Вегас або Ліон. Безпілотне таксі обладнане електродвигуном потужністю 15 кВт, що забезпечує максимальну швидкість 90 км/год. Проте, при пересуванні автомобіля по місту з пасажирами його швидкість буде обмежена електронікою на рівні 50 км/год.

Самоуправляемый электромобиль для сервиса райдшеринга

Роботизированный автомобиль Navya

Компанія не розповіла про запас ходу електромобіля, але відомо, що він отримав батарею ємністю 33 кВт*год, що забезпечить йому автономне пересування протягом 10 годин. Поповнити запас енергії АКБ на 90% за допомогою зарядного пристрою на 16А можна буде за 9 годин, 32 A дозволять вкластись в 5 годин.

Кузов роботаксі Navya виконаний з композитних матеріалів і забезпечений єдиними зсувними дверима з електроприводом, розміщеними з правого боку. Салон машини вміщає шість пасажирів і так само, як і в электробусах компанії, в його кабіні немає керма, як і педалей газу і гальма. Таким чином, транспортний засіб отримав четвертий рівень автономності і не вимагає присутності у ньому водія.

Салон беспилотника

Городское такси-беспилотник на электротяге

Особливо компанія виділяє систему автопілотування електрокару. Безпека водіння в складних дорожніх умовах міста забезпечують 10 лідарів, 4 радари, 6 відеокамер, одометр, антени GNSS, IMU та інші датчики, які розташовані по всьому периметру автомобіля. Комунікація з користувачами, крім мобільного додатку, реалізована за рахунок зовнішньої світлодіодної панелі і внутрішнього TFT-екрану. В кабіні розміщені декілька кнопок екстреного гальмування.

Автомобили без руля

Navya буде випускати сам електромобіль, без організації сервісу роботизованих таксі. Цю можливість він залишає іншим рейдшерінговим компаніями, які захочуть придбати автономний кеб. Очікується, що його вартість складе близько 230-250 тисяч євро.

У першій половині наступного року роботаксі в порядку експерименту будуть курсувати вулицями Австралії і Франції. Повідомляється, що під час випробувань поїздки для пасажирів будуть безкоштовними. Плани проекту в деталях Navya обіцяє розповісти через пару місяців на виставці споживчої електроніки CES 2018 в Лас-Вегасі.

Джерело: navya.tech

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: