Renault Symbioz – автономний електрокар як частина розумного будинку (відео)
25 Вересня , 2017
IKEA створила додаток, який дозволяє «приміряти» меблі перед купівлею
26 Вересня , 2017

Представлений липкий морський робот-шпигун

Згідно з даними дослідників, океан є одним з найбільш маловивчених місць на нашій планеті. При цьому спостерігати за підводними мешканцями не так просто. Більшість риб та інших мешканців моря швидкі, полохливі і потайні. Зараз для спостереження використовуються досить великі роботи, але, як повідомляє видання Science Robotics, дослідники з Пекінського університету знайшли більш елегантне рішення: вони розробили робота, який прикріплюється до морського тварин, подорожує разом з ним і збирає необхідні дані.

Голова групи вчених Чі Вень особливо підкреслює, що шкоди при цьому морським тваринам та екології такі «морські шпигуни» не завдадуть. Як і багато інших винаходів, цей був натхненний самою природою, а саме життєдіяльністю риби-прилипали. Основна перевага роботів такого типу полягає в тому, що їм не доведеться довго знаходити необхідні об’єкти для спостереження. Це потрібно буде зробити лише один раз.

Сам робот виглядає наступним чином: це м’яка подушка, схожа за формою на плавник риби. На цій «подушці» розміщено більше тисячі маленьких шипів з вуглецевого волокна, прикріплених до спеціальних пластинок, які регулюють їх положення. Якщо вас налякало слово «шипи» — не переживайте: цей механізм практично повністю імітує природну версію риби-прилипали і не завдає шкоди «носієві». Пристрій «шпигуна-прилипали» витримує вагу, що перевищує власний у 340 разів. Вчені стверджують, що роботи такого типу можуть виявитись дуже корисними: вони будуть відслідковувати переміщення морських мешканців, будувати карти, відзначати місця проживання рідкісних мешканців моря і навіть відкривати нові види тварин.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline