Харків’янин самотужки створює комп’ютерну гру про українське місто XVIII століття
9 Листопада , 2017
Як добути кисень на Марсі?
9 Листопада , 2017

Представлений китайський «клон» Tesla Model X

У 2014 році генеральний директор Tesla Ілон Маск оголосив про те, що його компанія вирішила застосувати відкритий формат роботи зі своїми патентами, тим самим відкривши можливість будь-яким стороннім фірмам використовувати їх для подальшого розвитку й адаптації в електричних автомобілях. І ось нарешті з’явився перший китайський «клон» електромобіля Tesla. Китайський автовиробник Xiaopeng Motors представив бета-версію свого першого повністю електричного кросовера Xpeng.

Як повідомляє портал Electrek, складно оцінити, які саме патенти компанії Tesla використовувала Xiaopeng Motors в своїй новинці, але з першого погляду стає зрозуміло, що справа явно не обмежилась виключно технічними особливостями. При погляді на китайський електричний кросовер відразу виникає відчуття, що тут простежуються лінії Model X.

Що ж стосується тих самих технічних особливостей, кросовер Xiaopeng використовує ті ж батареї стандарту 18650, що і Tesla, тільки на відміну від останньої, яка сама виробляє свої батареї, китайський електромобіль використовує літій-іонні акумулятори виробництва південнокорейської компанії Samsung. У результаті транспортний засіб володіє меншим запасом ходу, пропонуючи лише 300 кілометрів від одного заряду, на відміну від 474 кілометрів у Tesla.

Інтер’єр Tesla Model X (зверху) проти Xpeng (знизу). Явно простежується схожість

Центральне місце на панелі китайського електрокару, як і в Tesla Model X, відведено великому LCD-екрану. Крім цього, китайський автовиробник обіцяє незабаром представити цифрову систему допомоги водієві, а також інтегрувати функції автономного керування, які також пропонуються системою Tesla Autopilot. Що цікаво, нещодавно компанія найняла Джун Лі Джу, яка раніше працювала в Tesla в якості глави відділу розробки технологій машинного навчання, що створив систему Autopilot «тесли».

 

На даний момент Xiaopeng зібрала партію з 15 електромобілів Xpeng, а зараз займається пошуком інвестицій для розширення виробництва. Електрокар будуть збирати на одній з фабрик міста Чженчжоу. Цього літа компанії вдалось залучити близько 320 мільйонів доларів інвестицій. Однак китайський автовиробник хоче знайти ще 1,4 мільярди доларів, щоб вийти на щорічний рівень виробництва 100 000 електромобілів.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline