Австралійці почали відстежувати потяги по супутнику
15 Грудня , 2017
Олімпійський вогонь вперше довірили нести роботу (відео)
15 Грудня , 2017

Представлений біопринтер, що друкує клітини підшлункової залози для діабетиків

В даний час єдиним порятунком для пацієнтів, хворих на цукровий діабет, є регулярні ін’єкції інсуліну. Однак давно ведуться дослідження у сфері створення «нової підшлункової залози» для діабетиків. І нещодавно вчені з австралійського Університету Воллонгонг представили новий 3D-біопринтер, здатний буквально надрукувати пацієнтам нові клітини необхідного органу.

Інноваційна система отримала назву PICT (Pancreatic Islet Cell Transplantation). При її використанні в 3D-принтері можна створити тривимірний каркас, заселений острівковими клітинами, які відповідають за вироблення інсуліну. Такий метод дозволяє знизити ризик відторгнення донорської тканини при пересадці клітин підшлункової залози.

Один з творців біопринтера, професор Гордон Уоллес

Вже зараз можна пересадити людині донорську тканина для вироблення інсуліну, але ризик відторгнення в такому випадку буде вкрай високий. Біопринтер PICT дозволяє знизити цю ймовірність за рахунок включення в донорський матеріал клітин самого пацієнта. Крім того, принтер дозволяє друкувати одночасно кілька типів клітин, в тривимірний каркас можна додати клітини ендотелію, які прискорять проростання судин для живлення. Як заявили дослідники,

«Принтер PICT дозволить нам створювати органи „на замовлення“, змішуючи донорські клітини з клітинами реципієнта особливим способом, завдяки якому ми отримуємо абсолютно нові органи для експериментальної трансплантації, істотно знижуючи ризик відторгнення».

Зараз принтер переданий для використання в одну з лікарень Австралії, фахівці якої планують протестувати пристрій на практиці і, якщо потрібно, внести необхідні зміни для покращення роботи пристрою.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: