SpaceX показала, як випробовує ракетні двигуни: відео
15 Листопада , 2017
Голова ДКАУ: Розраховуємо, що Україна нарешті отримає власний супутник зв’язку на орбіті в другій половині 2018 р.
16 Листопада , 2017

Повітряне електротаксі Airbus (відео)

 Проект Vahana передбачає створення безпілотного електролітака, який буде перевозити пасажирів і вантажі в межах міст в ролі таксі

Airbus демонструє значний прогрес у створенні своєї версії електричного літака з вертикальним зльотом і посадкою (VTOL). Цей апарат багато хто помилково називає «літаючим автомобілем», ймовірно, це наслідок інтерпретації його основного призначення, яке полягає у виконанні функцій безпілотного таксі, але більш вдало йому підходить визначення «дрон». Так чи інакше, європейський виробник опублікував серію фотографій проекту Vahana і показав, наскільки просунулась його команда.

Очікується, що літаюче таксі здійснить перший політ до кінця 2017 року. На даному етапі аерокосмічна компанія планує, що такі літальні апарати зможуть перевозити одного пасажира або вантажі.

Оскільки дороги в мегаполісах стають все більш завантаженими, інженери шукають нові підходи для пересування в містах. The Boring Company Ілона Маска розробляє для розвантаження трафіку мережу підземних тунелів, а інші компанії, такі як Airbus, навпаки, вважають, що необхідно використовувати вільний простір над містами. Для цього компанія і її підрозділ A3 розробляють два проекти аеротаксі. Також Airbus брав участь у розробці конепції модульної системи, центральним елементом якої повинна стати універсальна пасажирська капсула, яка може з’єднуватись як з літаючими, так і наземними платформами.

У 2016 році підрозділ A3 показав концепт аеротаксі Vahana. Літальний апарат являє з собою восьмигвинтовий конвертоплан з двома поворотними крилами. За рахунок такої схеми він зможе здійснювати вертикальні зліт і посадку, завдяки чому його можна буде використовувати в обмежених міських просторах. На кожній консолі крила буде розміщено по два електромотора. Безпілотне аеротаксі зможе перевозити одного пасажира або вантаж.

Влітку 2017 року A3 вже показувала частково готовий корпус аеротаксі. Тепер компанія оприлюднила перші фотографії повноцінного прототипу. Також компанія заявила, що перевезла його з Каліфорнії, де він збирався, на випробувальний полігон у штаті Орегон. Передбачається, що апарат здійснить перший політ до кінця 2017 року. Компанія вже провела симуляцію повноцінного польоту зі зльотом і посадкою, під час якого фахівці оцінили роботу авіоніки і програмного забезпечення перед цим польотом.

У Airbus є й інший проект аеротаксі — CityAirbus. Він являє собою квадрокоптер, який зможе перевозити до чотирьох чоловік на відстань до 60 кілометрів.

Деякі конкуренти Airbus в галузі безпілотних пасажирських літальних апаратів вже провели випробування своїх розробок. Наприклад, Aurora Flight Sciences в травні 2017 року випробувала модель перспективного аеротаксі, що розробляється за замовленням Über Technologies в рамках програми Über Elevate. Також свої прототипи безпілотних пасажирських дронів випробували китайці та німці.

 

 

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline