Вперше енергія вітропарків Британії стала дешевшою атомної
22 Вересня , 2017
Німці розробили «розумну» шину
22 Вересня , 2017

Портативний термогенератор перетворить будь-яку піч в джерело чистої енергії

Термоелектричний генератор FireBee Power Tower перетворює тепло з будь переносної печі в електрику для зарядки смартфонів, планшетів та інших електронних гаджетів.

Можливість вироблення електрики портативними пристроями може серйозно покращити якість життя у віддалених від електромережі регіонах, а також стати рятівним джерелом енергії під час катаклізмів і стихійних лих. На сьогоднішній день відомо багато різних варіантів, які успішно використовують вітер, сонце і воду для живлення портативної електроніки. Однак є й інший спосіб вироблення електрики – термоелектричний генератор, що збирає енергію, яка в звичайних випадках просто випаровується через димар.

Портативна піч FireBee Power Tower здатна використовувати частину тепла, що виділяється при приготуванні їжі або обігріву будинку (намету або іншого тимчасового житла), щоб отримати додаткову електрику для підзарядки гаджетів, освітлення та інших домашніх потреб. Новий пристрій австралійської компанії є універсальним – електроенергію можна отримувати від тепла різних похідних печей типу «буржуйка», пропанових печей, камінів і навіть від невеликих спиртових пальників.

Виробник стверджує, що переносний тепловий генератор може виробляти до 7 вт/год електроенергії, яка розподіляється на два виходи: порт USB 5V 2A для портативної електроніки та 12-ти вольтовий термінал на 125mA, який можна використовувати, відповідно, для підзарядки акумуляторів 12В.

Зарядное устройство, работающее от тепла печей и буржуек

Тепло від печі або вогню поглинається ребрами радіатора, розташованими всередині пристрою, який потім проходить через пару термоелектричних модулів, з’єднаних з резервуаром з хододною водою. Термоелектричні модулі генерують електрику від різниці температур між гарячими ребрами і охолоджуючим резервуаром. Потім це перетвориться в електрику загального формату USB 5V 2A, який використовується більшістю портативних пристроїв.

У Power Tower є ще одна перевага: так як для його роботи потрібен охолоджуючий резервуар з водою, яка в кінцевому підсумку доводиться до кипіння, спеціальний патрубок на пристрої дозволяє легко зливати гарячу воду, наприклад, для прання або інших потреб. По суті, користувачі можуть готувати гарячу їжу, заряджати свій пристрій і одночасно нагрівати воду для миття посуду. Оскільки вироблення електроенергії відбувається через різницю температур, найбільша ефективність досягається з максимально гарячим джерелом тепла і максимально холодною водою, а наступний злив киплячої води і заміна її на холоднішу буде служити своєрідною «зарядкою» пристрою.

«Пристрій PowerBee Power Tower є найпотужнішим термоелектричним генератором подібного роду, в якому навіть невелика кількість тепла виробляє достатню кількість енергії. Його можна пристосувати для використання в парі з невеликим спиртовим або пропановим пальником, а також будь-якою піччю, з каміном», – повідомляє компанія.

Хоча виробник прямо не вказує на це, але в теплих і сонячних регіонах, де використання печей не завжди є необхідністю, задіяти пристрій можна за допомогою сонячного концентратора.

Вартість портативних термогенераторів становить 159 доларів. В даний час компанія бере участь у конкурсі National Geographic Chasing Genius, а більш детальна інформація про продукт доступна на FireBeeCharger.

 

Джерело: treehugger.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: