На Кіровоградщині запустили сонячний парк «Іванівка 2» потужністю 3 МВт
1 Травня , 2017
Вчені відкрили новий квантовий стан матерії
1 Травня , 2017

Портативна мікротурбіна-генератор може використовувати енергію вітру та води

Виїзд на природу – прекрасна можливість позбутися від настирливого шуму переповнених міст і відключитися від цифрового світу. Разом з тим, сучасні любителі активного відпочинку можуть мати потребу у відправленні деяких знімків в соціальні ЗМІ. Час автономної роботи смартфонів зазвичай обмежує таку розкіш, але на допомогу приходять всілякі зарядки, яких на ринку представлено безліч. Серед них і нова, яка має всі шанси зайняти своє місце у будь-якому похідному рюкзаку. Зарядний пристрій Waterlily – портативна турбіна, яка може використовувати енергію вітру й води.

Далеко від центральної електромережі є багато можливих джерел енергії, і кемпінг-гаджети знайшли способи отримувати її із сонця, багаття, м’язової сили, вітрів або річок. Останні два якраз і використовує Waterlily, в той час як звичайні похідні генератори освоюють тільки один з них або поєднують в собі технології, які роблять пристрій непомірно дорогим.

Переносна мікротурбіна Waterlily має компактні розміри (діаметр 180 мм і товщина 75 мм) і важить всього 800 гр. Вона сконструйована таким чином, що може бути поміщена в річку або вітряне місце, і при цьому здатна виробляти енергію для будь-якого пристрою, який заряджається через USB (5 або 12 вольт).

За словами виробника, портативний генератор починає працювати у воді, що протікає зі швидкістю 1 км/год, а її гранично допустима швидкість складає 11 км/год, а максимальна потужність 25 Вт досягається вже зі швидкістю 7,2 км/год. Для вироблення енергії в повітрі йому потрібна мінімальна швидкість вітру 10,8 км/год, в той час як пікової продуктивності він досягає на позначці в 72 км/ч.

У разі відсутності поблизу річки та безвітряної погоди, автори проекту заявляють, що планують додати в комплект рукоятку, що швидше за все допоможе батареї не «здохнути», ніж зарядитись на повну. Компанія також каже, що випроюувала роботу свого девайса на велосипеді і буксированому канаті, так що турбіну можна тягнути за човном або закріплювати на байку.

Зараз на зарядний пристрій Waterlily приймаються попередні заявки, а перші мікрогенератори будуть відправлені замовникам у серпні. Вартість перших моделей буде знаходитьсь в межах 99 доларів США, в той час як роздрібна ціна буде збільшена до 149 доларів.

Джерело: newatlas.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline