Мексика має намір відправити на Місяць 8 роботів до кінця 2019 року
20 Грудня , 2017
Airbus провела випробування безпілотної системи посадки
21 Грудня , 2017

Плавучі сонячні батареї можуть безпечно видобувати водень з морської води

Водневе паливо – одна з найбільш перспективних альтернатив викопному паливу з практично нульовим викидом шкідливих продуктів горіння. Проблема полягає в тому, що водень (Н2) отримують в результаті процесу, відомого, як «метанове випарювання», при якому, на жаль, виділяється СО2 – основний фактор глобального потепління.

Даніель Еспозіто, доцент кафедри хімічної інженерії Школи інженерних і прикладних наук при Колумбійському університеті спільно зі своїми колегами розробив технологію електролізу води (поділу на водень і кисень О2) без виділення СО2. Створена ними дослідна установка під назвою «плавучий фотогальванічний електролізер» стане прототипом обладнання для виробництва водню в промислових масштабах. Промислова установка буде знаходитись у відкритому морі, зовні нагадуючи морську плавучу нафтову платформу.

Пристрій являє собою унікальну конфігурацію електродів, які відокремлюють і збирають водень і кисень з урахуванням особливостей плавучості їх бульбашок у воді. Система не вимагає перекачування рідини всередині пристрою, в результаті чого вдається одержати чистий 99%-й водень.

Поки що лабораторна установка Д. Еспозіто не готова до випробувань у морському середовищі. Однак у майбутньому вчені мають намір удосконалити її дизайн і зробити більш ефективною та продуктивною.

«Існує безліч можливих технологічних рішень у сфері енергетики майбутнього, правда, поки тільки в теорії», пояснює Д. Еспозіто. «Наше завдання – створити масштабовані і економні технології, що перетворюють сонячне світло в корисну енергію, яку можна буде зберігати і в темний час доби».

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: