Нова система ВМС США перетворить будь-який вертоліт в безпілотник
17 Грудня , 2017
Вчені створили еластичну батарею, повністю виготовлену на основі тканини
17 Грудня , 2017

Пластиковий гаджет, який взаємодіє з Wi-Fi без електроніки

Інженери з США розробили і надрукували на 3D-принтері пластиковий гаджет без електронної начинки, здатний взаємодіяти з Wi-Fi і навіть робити замовлення на Amazon.

Дослідники з Вашингтонського університету (UW) за допомогою 3D-принтера створили пластикові конструкції і датчики, які можуть взаємодіяти з Wi-Fi навіть незважаючи на те, що вони… не електрифіковані.

«Наша мета полягала в розробці простого гаджета, який можна було б легко роздрукувати на домашньому 3D-принтері і за допомогою якого можна відправляти корисну інформацію на інші пристрої», розповідає Вікрам Айєр, співавтор статті. «Найбільшою проблемою було, зрозуміло, змусити звичайний шматок пластику взаємодіяти з Wi-Fi — ніхто такого до цього не робив».

За словами Айєра, дослідників надихнули старовинні механічні годинники. Механізм, розроблений ще в XIII столітті, працює без електрики, за рахунок складної комбінації пружин і шестерень. Аналогічним чином зробила і команда UW: ті функції, що зазвичай лягають на електронні компоненти, в їх винаході здійснюються за допомогою надрукованих на принтері пружин, важелів і шестерень!

Антена вбудована в гаджет, відбиває сигнали, що випускаються Wi-Fi передавачем. Після цього антена передає сигнал іншим пристроям, здатним його прийняти, чи то комп’ютер, смартфон або щось ще. Подібна функція, відома як система зворотного розсіювання, у випадку дітища інженерів активується за допомогою фізичної сили, що запускає шестерні і перемикачі. Вони вмикають і вимикають відбиваючі властивості антени, так що пристрій передає Wi-Fi сигнал тільки тоді, коли цього хоче користувач.

«Ось простий приклад: якщо ви виливаєте з пляшки миючий засіб, швидкість обертання шестерень підкаже вам, яку саме кількість рідини ви витратили. Ці дані передаються на антену за допомогою нашої системи, і коли рівень рідини в пляшці опуститься нижче порогового значення — антена вмикається і автоматично відправляє в додаток Amazon на вашому смартфоні замовлення на чергову порцію миючого засобу», пояснює професор UW Ш’ям Голлакота.

Команда роздрукувала безліч об’єктів, від чайників до кнопок і ручок, здатних при активації надсилати Wi-Fi сигнали. Інженерам також вдалось закодувати в них статичну інформацію, яка варіювалась від звичайних штрих-кодів до інструкцій для робота, призначеного для переміщення тієї чи іншої деталі. «Фактично, це звичайний тривимірний об’єкт, просто в ньому закладена інформація, яку не видно звичайному оку, але яка може бути прочитана за допомогою смартфону», пояснив один з провідних розробників, Джастін Чан.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: