У США створили унікальний водовідштовхувальний спрей
10 Квітня , 2017
Ціна на енергію сонячних електростанцій опуститься нижче 2 центів за кВт*год
10 Квітня , 2017

Пластикове сміття з океану перетворять на паливо

Проблема забруднення світового океану пластиковими відходами вимагає негайного вирішення. Нещодавно хіміки розробили технологію, що дозволяє перетворити сміття на паливо.

За даними екологів, 95% пластикового пакувального матеріалу не переробляється, і в результаті щорічно по всій планеті викидається понад 8 мільйонів тонн пластику. Це значить, що кожну хвилину в океан потрапляє стільки сміття, скільки вміщує одна сміттєзбиральна машина. В наші дні вже не менше 150 мільйонів тонн пластику забруднюють світовий океан, і якщо ситуація не зміниться, то до 2050 року сміття витіснить рибу з її природного місця існування.

Джеймс Холм

Вчені по всьому світі шукають шляхи мінімізації настільки шкідливого впливу на природу. Одне з рішень запропонували американці Джеймс Холм (James E. Holm) і Свамінатан Рамеш (Swaminathan Ramesh). Моряк з 40-річним стажем Холмс створив некомерційну організацію Clean Oceans International, яка підтримує наукові розробки. У свою чергу, професійний хімік Рамеш, вийшовши на пенсію, увійшов до складу організації для того, щоб створити нову технологію.

Розробка заснована на піролізі: він вже давно застосовується для руйнування і деполімеризації (перетворення полімеру в мономер) пластика в вуглеводневе паливо. Але для того, щоб паливо відповідало стандартам, потрібно безліч складних і дорогих етапів очищення.

Джерело: nat-geo.ru

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline