В Японії вперше успішно пересадили тканини, надруковані на 3D-принтері
13 Листопада , 2017
Винищувачі, озброєні бойовими лазерами, піднімуться в повітря в 2021 році
13 Листопада , 2017

Півсфери — краще житло для Марсу

Саме до такого висновку прийшло журі міжнародного конкурсу Mars City Design 2017, за підсумками якого перше місце присудили команді розробників і дизайнерів з MIT, яка представила своє бачення марсіанського міста майбутнього. Redwood Forest («Ліс червоних дерев») — так називається дизайнерський концепт інопланетного міста, що являє собою з’єднані між собою тунелями півсфери, всередині яких майбутні марсіанські колоністи зможуть жити і працювати.

Півсфери зсередини будуть нагадувати крони дерев, так як їх пропонується створити з гіллястої конструкції, покритої зверху надувною мембранною оболонкою. Дизайн кожного купола може відрізнятись, тому їх можна буде пристосувати не лише для роботи, але і для комфортного існування. Всередині можна буде розташувати громадський простір, сади або навіть водойми.

Воді теж не забули приділити увагу: завдяки сонячній енергії, яка збирається куполами, вода буде спрямовуватись всередину пористого покриття куполів, забезпечуючи мешканцям захист від радіації і перегріву. Нагріта вода може використовуватись для поливу рослин і потреб жителів.

У найближчі п’ять років Ілон Маск збирається відправити на Марс перші космічні кораблі, тому не можна виключати, що подібний проект марсіанського міста буде реалізований набагато швидше, ніж може здатись.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline