В Італії придумали електромобіль на кінній тязі
17 Липня , 2017
Комп’ютери вчаться читати «мову тіла»
17 Липня , 2017

Підземну систему зберігання вітрової енергії на стислому повітрі побудують в США

Технологія акумулювання енергії з допомогою стисненого повітря існує вже кілька десятиліть, однак поки що її не можна назвати економічно вигідною. Змінити ситуацію має намір американський стартап Apex-CAES, який планує накопичувати вітрову енергію під землею і скорочувати споживання електрики від традиційних джерел.

Техаський стартап Apex-CAES планує зібрати $500 млн на створення підземної системи зберігання вітрової енергії в місті Палестин. Компанія буде використовувати електроенергію від мережі вночі, коли вона коштує максимально дешево, і закачувати стиснене повітря в підземну печеру-сховище. В періоди найбільшого попиту на електрику енергію будуть випускати — при проходженні через турбіни, система буде виробляти електроенергію.

Установки з’являться поруч з п’ятьма існуючими кавернами-газосховищами. Стиснене повітря буде активувати турбіни потужністю 317 мегават, які здатні виробляти 15 000 МВт*год електроенергії за два дні без підзарядки.

Зберігання енергії в печерах зі стисненим повітрям більш вигідно, ніж зберігання енергії в системі з літій-іонними акумуляторами. Будівництво печер в соленосних товщах коштує дешевше батарей, до того ж система може заповнювати печеру стисненим повітрям одночасно з виробленням електрики — один процес не заважає іншому. Houston Chronicle порівнює такі системи з греблями ГЕС.

Раніше вважалося, що подібні системи економічно невигідні. Різниця між ціною в період низького і високого попиту недостатньо велика, щоб на цьому заробити. Проте в Техасі з його оптовим ринком електроенергії та використанням вітрової генерації вночі у Apex-CAES є шанси на успіх. Загальна потужність вітрогенераторів в штаті становить 19 гігават, а до 2020 року ця кількість зросте на 10 гігават. Компанія сподівається, що з часом Техас повністю перейде на чисту енергію, а техасці заощадять на рахунках за світло.

Незважаючи на це, Apex-CAES буде використовувати природний газ. Невелика кількість газу дозволить підігріти повітря при стисненні і оптимізувати роботу турбін.

Схожу систему будують в Норвегії. В рамках проекту RICAS 2020 європейські вчені та інженери за підтримки ЄС проводять в країні випробування нового типу сховища енергії в печерах зі стисненим повітрям. За рахунок розумної системи збереження тепла, що виробляється на етапі стиснення повітря, вчені сподіваються підвищити ефективність установки до 70-80%. Аналогічна установка також використовується в Канаді

 

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: