Віртуальний тур по МКС від Google Street View
25 Липня , 2017
Китай розкриває генну технологію для створення суперлюдей
25 Липня , 2017

Підводний робот приніс погані новини про затоплений енергоблок АЕС Фукусіма

У перші дні після удару хвилі цунамі реакторні відділення станції виявились затоплені, частково морською водою, але багато рідини вилилось і зі зруйнованої системи охолодження. Ця рідина радіоактивна і смертельно небезпечна, тому довгий час люди тримались подалі, з міркувань безпеки. Роботам там теж доводилось несолодко, поки не з’явилась нова, особлива модель «Маленька риба-місяць».

Апарат з габаритами 13 на 30 см управояється за допомогою кабелю і може витримувати високий рівень опромінення. В рамках пробного занурення його направили всередину захисного контуру реактора №3, на глибину до 6 м. Мета – вивчити характер пошкоджень і відшукати радіоактивне сміття, зокрема, розплавлене ядерне паливо.

Робот із завданням впорався чудово, доставив стільки інформації, що вченим і інженерам стало недобре. Були виявлені фрагменти розплавленого палива, і численні ушкодження – їх виявилось куди більше, ніж прогнозувалось. Фактично робот так і не зміг встановити, скільки саме радіоактивних об’єктів знаходиться всередині затопленої зони. Тому роботи продовжаться.

Дізнатись про стан затоплених реакторів для японців життєво важливо, від цього залежать всі плани щодо подальшої роботи на АЕС. Скільки сміття, наскільки воно «фонить», які зусилля потрібні для прибирання, що потрібно для ремонту реакторів і т. д. Катастрофа сталась ще 6 років тому, а вичерпних даних про стан енергоблоків немає і досі.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline