Підземні бункери для уряду: відео
18 Липня , 2017
Dacia планує виробляти бюджетні електромобілі
18 Липня , 2017

Підводні роботи отримали нову універсальну “мову” JANUS

Протягом кількох останніх десятиліть впровадження загальних стандартів, таких, як Wi-Fi, наприклад, дозволяють безперешкодно обмінюватись інформацією між пристроями різного класу і призначення. Однак, у справі підводних комунікацій ситуація складається зовсім по-іншому, в цій галузі дотепер не існувало єдиного універсального стандарту, що дозволяє обмінюватись інформацією підводним роботам, базовим судам і датчиками, поміщеним на морське дно. Однак, група дослідників з Центру морських досліджень і експериментів НАТО (NATO Centre for Research and Maritime Experimentation), Італія, розробила комунікаційний акустичний стандарт під назвою JANUS. Цей стандарт має можливість стати єдиною універсальною “мовою спілкування”, за допомогою якого всі підводні засоби і датчики зможуть бути об’єднані у свого роду “підводні Інтернет речі”.
Акустика вже досить давно є основним засобом підводних комунікацій. Другим видом підводних комунікацій є оптичні комунікації, вони дозволяють отримати досить високі швидкості передачі інформації на відстані до 100 метрів. Акустичні ж сигнали можуть поширюватись на великі відстані, але забезпечують суттєво нижчу швидкість передачі.
Несучою частотою стандарту JANUS є частота 11.5 кілогерц. Сигналами на цій частоті будь-який пристрій може оголосити про свою присутність і включитись в загальну мережу. Як тільки пристрій підключається до мережі, він отримує свою робочу частоту і протокол обміну інформацією для зв’язку з іншими пристроями. В залежності від ряду умов кожен пристрій може отримати або більш високу робочу частоту, що дозволяє обмінюватися даними з більш високою швидкістю, або більш низьку частоту, сигнали на якій поширюються на великі відстані.
Подводные коммуникации
Дослідники порівнюють стандарт JANUS з англійською мовою, на якій розмовляють два іноземця в чужій країні. Пізніше вони можуть вияснити один одному про те, що їхньою рідною мовою є, наприклад, іспанська і переключитись на неї.
Для перевірки роботи стандарту JANUS дослідники, очолювані провідним спеціалістом Жоао Алвешем (Joao Alves), використовували мережу підводної обсерваторії Littoral Ocean Observatory Network, що складається з безлічі акустичних датчиків та випромінювачів, встановлених на морському дні гавані Спеції (La Spezia), Італія. В якості бази використовувалось дослідне судно Alliance, на якому було встановлено обладнання для прийому і вимірювання якості сигналів стандарту JANUS.
Після включення всіх пристроїв в єдину мережу, вони, ці пристрої, змогли обмінюватись даними один з одним і з бакеном-маршрутизатором, плаваючим на поверхні моря. А одержувані з під води дані, бакени передавали в центр контролю та управління за допомогою стандартних радіосигналів.
“Крім організації підводних комунікаційних мереж універсальний стандарт JANUS може використовуватись як засіб аварійного зв’язку” – розповідає Жоао Алвеш, – “При виникненні непередбачених ситуацій морські судна і підводні апарати можуть передати сигнали SOS за допомогою загальнодоступного стандарту, який будуть зобов’язані розуміти всі підводні і наводні морські засоби”.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: