Першу в Україні «сферичну» сонячну електростанцію запустили під Києвом
29 Грудня , 2017
3D-друк за допомогою лазерних голограм суттєво прискорить друк
29 Грудня , 2017

Першу в світі гонку літаючих спідерів планують провести в 2020 році

Австралійський стартап Alauda Airspeeder розпочав збір коштів на будівництво прототипу персонального літального апарату, який призначений тільки для гонок. Модель Alauda Mark 1 може злетіти вже в 2018-му, а за два роки австралійці планують провести перше в світі змагання серед таких машин.

«Буде транспорт – будуть і гонки на ньому», вважає генеральний директор Alauda Метт Пірсон. Змагання літаючих машин можуть стати локомотивом розвитку цієї галузі, яка поки перебуває на рівні перших літаючих таксі і саморобних пасажирських дронів. Інженери компанії два роки працювали над прототипом літаючого гоночного апарату і будуть готові показати його в січні 2018 року.

Alauda Mark 1 – це одномісний літальний апарат з електричною силовою установкою. Не дрон-переросток і не електричний літак, в компанії скромно величають його новим типом транспорту, назву якому підібрали з наукової фантастики — аероспідер (Airspeeder). Чотири двигуни сумарною потужністю 50 МВт, батареї за аналогією з Tesla Model S, максимум швидкості до 200 км/год і розвинений автопілот – щоб не зачепити нерівну земну поверхню в польоті.

Alauda Airspeeder

Alauda Airspeeder позиціонується не як «літаючий автомобіль», а саме як новий вид транспорту тільки для гонок. Ймовірно, щоб уникнути конкуренції з розробками Uber, Airbus і Kitty Hawk. Інший аспект – в описі стартапу вказано, що його автори працюють з австралійськими владою, щоб привести експлуатацію машини у відповідність з діючими льотними правилами.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: