Електровантажівка E-FUSO ONE Vision від Daimler з запасом ходу 350 км
10 Листопада , 2017
Еластичний сенсор змінить спосіб взаємодії з компактною електронікою
10 Листопада , 2017

Перша космічна сонячна електростанція буде Китайською

Китай планує стати першою в світі країною, що побудує СЕС на орбіті, яка передає енергію на Землю за рахунок бездротових технологій

За словами Лі Мін, наукового співробітника з Китайської академії космічних технологій, Китай стане першою країною в світі, яка збудує повноцінну сонячну електростанцію в космосі, якщо інвестиції в дослідження і розробки в цю галузь продовжаться в тому ж темпі.

«Китай став лідером у вивченні космічної сонячної енергії після десятиліть досліджень, які значно скоротили розрив з іншими провідними країнами», – сказав Мін в інтерв’ю виданню Science and Technology Daily.

Порівняно з викопним паливом, яке викликає серйозне забруднення навколишнього середовища і скоро буде вичерпано, одержувана в космосі сонячна енергія є більш ефективною, чистою і стійкою, сказав Лі. Орбітальна електростанція зможе генерувати величезну кількість енергії і передавати її на Землю. При цьому її енергоефективність буде значно перевершувати наземні СЕС або вітрові парки, які дуже залежать від природних факторів.

США, Японія і Росія вливають великі інвестиції в цю сферу, але і космічні агентства Індії, Південної Кореї і Європи також проводять відповідні дослідження, зазначив Лі. За його словами, Китай активно розвиває напрямок космічної сонячної енергії з 2008 року і до теперішнього часу має ряд великих досягнень у сфері бездротової передачі електрики.

Вчені японського космічного агентства JAXA також досягли певних результатів у бездротовій передачі енергії. Плануючи такі космічні СЕС, вони розраховують, що орбітальні супутники з сонячними батареями і антенами на борту зможуть передавати енергію на відстань до 36 000 км на Землю за допомогою мікрохвильових випромінювань.

Разом з тим, дослідники визнають, що на практичну реалізацію подібної технології може піти не один десяток років, спочатку необхідно подолати такі перешкоди, як відправка громіздких і важких конструкцій в космос, їх обслуговування і т. д.

Джерело: news.am

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: