Компанія Boeing приступає до створення експериментального космічного літака” Phantom Express військового призначення
19 Червня , 2017
Знайдений спосіб заміни кремнію вуглецем в комп’ютерах майбутнього
19 Червня , 2017

«Перша космічна нація» хоче розвиватись поза правовим полем Землі

В кінці минулого року міжнародна група вчених оголосила про проект Асгардія – першу незалежну космічну націю, вільну від обмежень земного законодавства. Ця ідея виглядає дещо суперечливою, проте, згідно з новою заявкою, поданою у Федеральну комісію зв’язку (США) (Federal Communications Commission, скорочено FCC), проект набирає оберти, і люди, які стоять за керівництвом проекту Асгардія, шукають можливість запуску космічного орбітального супутника, на борту якого буде зберігатись база даних, яка не підпадає під юрисдикцію земних законів і регулюючих органів.

«Якщо Асгардія зможе знайти країну,  що не підписувала договорів про використання космічного простору, то запуск супутника з території такої країни не буде підпадати під дію міжнародних регулюючих зобов’язань», — коментує Марк Сундалл, професор космічного права Юридичного коледжу Клівленда-Маршалла.

«По суті перед нами постане новий світ Дикого Заходу».

Натхненні скандинавською міфологією, проект назвали  в честь ширяючого в небі міста Асгарда, Асгардія буде представляти собою постійну космічну станцію, жителі якої будуть займатись видобутком корисних копалин на астероїдах, а також забезпечувати захист Землі від зовнішніх космічних загроз у вигляді метеоритів, космічного сміття та інших небезпечних об’єктів.

В жовтні минулого року почалось вербування охочих. Проектом було оголошено, що перші 100 000 зареєстрованих людей зможуть отримати гарантоване громадянство Асгардії, незалежно від їх національності на Землі. До цього моменту понад 180 000 чоловік фактично поклялись у вірності поки ще вигаданій державі. За допомогою краудсорсингу для Асгардії був створений свій прапор, емблема, і зараз ведеться робота з написання державного гімну, який обіцяють завершити і представити в червні.

Пізніше планується введення власної валюти, а також календаря, який буде представляти собою звичайний 12-місячний земний календар, але з додаванням ще одного місяця, який отримав назву Асгард. Розташовуватись він буде між червнем і липнем.

«Ми повинні покинути Землю, тому що це закладено в самій природі людства», — говорить Рам Яку, ректор Інституту аерокосмічного права при Університеті Макгілла і один із засновників Асгардії.

«Людство покинуло Африку і заселило всю земну кулю. Але ресурси Землі рано чи пізно закінчаться. І ми хочемо зробити те, що ніхто ще не робив. Заснувати першу пощапланетну космічну націю».

На момент першого анонсу своїх планів, засновники проекту заявили про бажання запуску супутника «Асгардія-1» протягом 18 місяців, після чого почнеться підготовка до реалізації другої частини проекту – збору коштів на будівництво космічної станції. І судячи з недавньої заявки FCC, проект знаходиться принаймні на шляху реалізації першої частини поставленого плану.

У поданому в регуляційну палату документі вказується, що організація збирається запустити супутник до вересня 2017 року в рамках однієї з чергових місій з доставки припасів на Міжнародну космічну станцію.

Сам супутник буде представляти собою компактний кубсат розміром 10 x 10 сантиметрів і вагою близько одного кілограма. На борту кубсата буде знаходитись твердотільний накопичувач ємністю 512 гігабайт з попередньо завантаженими даними, але які саме це будуть дані, в документі не повідомляється.

Як зазначають журналісти порталу Motherboard, за допомогою цього кубсату засновники проекту хочуть перевірити, наскільки життєздатним може виявитись такий спосіб зберігання даних «поза Землею».

«На борту Асгардії-1 також будуть перебувати детектори частинок для визначення рівня випромінювання, яким може піддаватись його внутрішня електроніка», — йдеться у заявці.

Успіх першої місії може відкрити для проекту можливість зберігання даних в космосі, які не підпадають під дію земних законів. Здається, від такої можливості, навряд чи могли б відмовитись, наприклад, власники торрент-трекерів.

Звичайно ж, питання про те, наскільки легальна вся ця затія, ще не раз буде обговорюватись громадськістю, проте сам факт всіх цих розмов вже дає чітке уявлення про те, наскільки слабка і недопрацьована правова система Землі для вирішення питань людей, охочих колонізувати наш навколоземний простір.

Стівен Фріленд, професор міжнародного права з Університету Західного Сіднея, нещодавно проводив критичний аналіз австралійського Закону про космічну діяльність, вважає, що дірки і недосконалість законодавчої системи дозволять заповзятливим людям отримати в свої руки перевагу і зайняти космічний простір ще задовго до того, як регулюючі органи зможуть щось з цим зробити.

«Колись в космосі будуть грати весілля, народжувати дітей, вбивати один одного. Потрібно підготувати чіткі пропозиції для вирішення цих питань в майбутньому, і я думаю, що проекти, подібні обговорюваному сьогодні, допоможуть розворушити і прискорити прийняття потрібних рішень», — прокоментував Фріленд порталу News.com.au, додавши при цьому, що за самим проектом Асгардія стоять вчені «самого високого калібру».

Засновники Асгардії планують наступного тижня провести прес-конференцію в Гонконзі, де збираються представити світу розроблений ними супутник.

«Дата події співпаде з відкриттям нової сучасної космічної ери і відбудеться через 60 років після запуску першого штучного супутника Землі „Супутник-1“», — повідомляється на офіційному сайті проекту.

3 Коментарі

  1. windy.wanderer сказав:

    Голова “нової нації”, якось не дуже…

  2. Было бы замечательно, если бы такие новости сопровождались какими-нибудьт ссылками на сайты таких проектов.

  3. engineer сказав:

    Ми додали посилання на сайт проекту

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline