Ілон Маск: ракета з двигуном Raptor буде безпечніша авіалайнера
26 Жовтня , 2017
Електрокар Nissan IMx буде вивчати своїх пасажирів і спілкуватися з ними
26 Жовтня , 2017

Павукові «лабіринти» допоможуть боротись з шумовим забрудненням

Міжнародна група дослідників у складі Анастасії Крушинської, Федеріко Боссія (Туринський університет), Марко Мініачі (Гаврський університет) і Нікола Пунья (університет Тренто), за підтримки лондонського Університету королеви Марії та Космічного агентства Італії встановила, що геометрію павутини можна використовувати для зменшення рівня шумового забруднення.

Так як низькочастотні звуки характеризуються довжиною хвилі, то для захисту від них потрібні товсті стіни, що значно ускладнює інженерні конструкції. Альтернативний підхід полягає у використанні нових метаматеріалів.

Якщо традиційна звукоізоляція заснована на товщині матеріалу, то метаматеріали протистоять звуку своєю складною субхвильовою структурою. В результаті тоненька перегородка може бути настільки ж ефективною, як і масивна стіна.

У новому дослідженні вчені спирались на розроблену ними концепцію під назвою «лабіринт метаматеріалів» або «простір котушки». Суть ідеї полягає в тому, що матеріали складаються з шарів складчастих зигзагоподібних каналів, розташованих один відносно одного, як у лабіринті.

Автори дослідження показали, що така геометрія ефективно знижує силу пружних хвиль. Вчені оптимізували структуру лабіринту, надавши каналам квадратний перетин. В результаті вийшла конструкція, що нагадує павутину, повітряні порожнини якої можна використовувати навіть для зміни ширини каналів сітки.

На думку вчених, «павукові лабіринти» можна виготовляти з алюмінію, що дозволить використовувати ці конструкції у різних сферах. Одним з пріоритетних напрямків є захист від руйнівного шумового забруднення, яке є серйозною проблемою сучасних мегаполісів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: