Технологія Computational Zoom дозволить змінювати композицію фото навіть після зйомки
5 Серпня , 2017
В Китаї представлений перший у світі безпілотний трамвай
5 Серпня , 2017

Panasonic використовує штучний інтелект, щоб тримати в тонусі засинаючих водіїв

Можливо, що, коли на Землі не залишиться жодного «пілотованого» автомобіля, зникне сама собою проблема заснувших за кермом водіїв. Але поки що до цього далеко і втомлені від довгої, монотонної їзди водії продовжують засинати, здійснюючи при цьому аварії.

За даними компанії Panasonic, існує п’ять рівнів сонливості: повна відсутність сонливості, легка сонливість, середня, висока і критична. На підставі цього фахівці компанії розробили автомобільну систему, що відстежує і розпізнає сонливість водія до того, як вона почне становити небезпеку.

Интеллектуальная система контроля сонливости

Система являє собою поєднання камер і датчиків, які постійно відстежують фізичний стан водія. Вона точно вимірює кількість кліпань, фіксує міміку, тепловіддачу і т. ін. Вся зібрана інформація надходить на обробку штучним інтелектом, який виносить остаточний вердикт про ступінь втоми.

Система досить точно визначає початкову стадію сонливості навіть коли водій і не підозрює про неї. Його стан суттєво залежить від навколишнього середовища, зокрема, від теплових відчуттів.

Як правило, водія починає хилити в сон, коли в кабіні зайве тепло. Система регулює його теплові відчуття шляхом подачі потоків повітря усередину кабіни. При цьому регулюються інтенсивність потоку, його температура і яскравість освітлення. Звичайно, якщо водій сильно втомився, це навряд чи допоможе, і в цьому випадку звучить сигнал тривоги, після якого він обов’язково повинен зупинитись на відпочинок.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline