Піч GoSun Go закип’ятить воду за півгодини енергією сонця
17 Жовтня , 2017
Moral machine: інженери наділили штучний інтелект мораллю та етикою
18 Жовтня , 2017

Panasonic розробляє гнучкий екзоскелет, який облягає тіло як друга шкіра

Можливо, вже в недалекому майбутньому екзоскелети зможуть повністю замінити традиційні засоби пересування для людей з проблемами опорно-рухової системи.

Як правило, скелети обладнані електродвигунами в «суглобах», звідки зусилля передаються на жорсткі компоненти, сполучені з ногами хворого, забезпечуючи йому можливість пересуватись. Однак у більшості реабілітуючих екзоскелетів є серйозний недолік – неможливість повертати в сторону і розвертатись на 180 градусів. По суті, інвалід з экзоскелетом «приречений» йти тільки прямо, поки не знайде можливість повернутись за допомогою сторонніх предметів.

Саме тому американець Джон Стівен спільно зі своїми колегами з компанії Panasonic розробляє м’який облягаючий екзоскелет з механічним блоком на спині. Блок складається з восьми двигунів, батарей живлення і системи керування.

Замість декількох окремо розташованих двигунів він приводить в дію ноги свого власника за допомогою чотирьох приводів на стегнах. Приводи в свою чергу «запускають» м’який пластик, що облягає ноги, який бере на себе роль людських м’язів, що відповідають за рух. За словами одного з учасників проекту Стіва Коллінза, вузька тканина, з якої зроблені ці синтетичні м’язи, дає можливість змінювати положення ніг в декількох напрямках.

Під час попередніх випробувань екзоскелет був випробуваний на п’яти здорових добровольцях з зав’язаними очима. В кожному випадку при зміні напрямку руху вони ні разу не втратили рівновагу. Тепер на черзі тести з людьми з обмеженими можливостями.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline