Створена тканина, здатна одночасно зігрівати і охолоджувати
14 Листопада , 2017
ШІ переміг кращих лондонських юристів
14 Листопада , 2017

Останній варіант робота-бджоли RoboBee навчився злітати з води за допомогою крихітного реактивного двигуна

В 2013 році дослідники з Гарвардського університету продемонстрували крихітного робота RoboBee, який вже в той час був здатний здійснювати контрольовані і керовані короткі польоти. Після цього конструкція цього робота постійно удосконалювалась і, нарешті, робот став здатний сідати на воду, пірнати і плавати під водою. Однак, навіть піднявшись на поверхню, робот RoboBee попереднього покоління не міг відірватись від неї і відправитись в політ знову. А нещодавно на світ з’явився останній варіант робота, здатний зробити раніше неможливе, а вдається це за рахунок наявності у нього крихітного реактивного двигуна і здатності перетворювати воду на паливо для цього двигуна.
При вазі 80 міліграмів, попередній варіант робота RoboBee був настільки легкий, що він не міг подолати силу поверхневого натягу води, у разі посадки на воду. В цьому випадку навіть не рятувала підвищена потужність.
У новому втіленні робота RoboBee проблема відриву від води вирішена за допомогою декількох особливостей його конструкції. По-перше, у нього є чотири маленьких поплавка і досить велика центральна порожнина, які забезпечують йому позитивну плавучість і стабілізують позицію на поверхні води. При цьому, крила робота завжди знаходяться над водою і здатні працювати з максимальною ефективністю.
Але найбільш цікавим моментом є те, що коли робот потрапляє у воду, потенціал,  що подається на спеціальні електролітичні пластини, починає розщеплювати воду на кисень і водень, утворюючи запас гримучого газу. І коли роботу потрібно знову відірватись від води, іскра запалює гримучий газ, він виривається з сопла крихітного реактивного двигуна і підкидає робота в повітря.
На жаль, система керування робота RoboBee ще не в змозі забезпечити відновлення нормального польоту після “реактивного підскоку” з поверхні води. Максимум на що вистачає її нинішніх можливостей – це на стабілізацію позиції і посадку робота на чотири “ноги”
“Після внесення зміни в конструкцію робота RoboBee, ми втричі збільшили вагу корисного вантажу, яку цей робот здатний підняти в повітря”, – розповідає Юфенг Чен (Yufeng Chen), провідний дослідник, – “Це дозволило нам включити в конструкцію робота газову камеру, додаткові поплавці і деякі інші компоненти. Тепер вага робота складає 175 міліграмів, на 90 міліграмів більше попереднього варіанту. Ми сподіваємось, що наші зусилля і наші розробки дозволять в майбутньому створити мікророботів, здатних діяти в повітрі і в воді, виконуючи поставлені перед ними завдання з досить широким діапазоном”.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: