Adobe представила два нові інструменти, що дозволяють фантастичні маніпуляції з фото і відео
25 Жовтня , 2017
До 2019 року Baidu запустить масове виробництво машин з автопілотами
25 Жовтня , 2017

Оптоволоконні мережі можуть працювати датчиками землетрусів

Землю Каліфорнії частенько трясе від переміщень земної кори, тому експериментальну станцію виявлення землетрусів розмістили саме тут. І, через рік спостережень, розробники констатують – вона працює краще, ніж очікувалось. Особливість нової системи в тому, що в її основі лежить звичайне оптоволокно, через яке у великі міста приходить Інтернет.

В оптоволокні світло рухається, відбиваючись від стінок кабелю, і оскільки це середовище однакове і не піддається впливу ззовні, сигнал завжди повинен мати один і той же почерк. В реальності через високу швидкість світла найменші вібрації, зміщення кабелю і т. д. створюють перешкоди. Лише потрібно поставити сенсори для їх відстеження – в нафтогазовій галузі ця технологія носить назву «розподіленого акустичного зондування».

Стендфордські вчені поклали під землею 4,8 км оптоволокна у формі вісімки, поставили надчутливі лазерні детектори і запустили безперервне проходження сигналу. З вересня 2016-го ця оптико-сейсмічна лабораторія зафіксувала 800 поштовхів землі, від вибухів у місцевому кар’єрі, до руйнівного землетрусу в Мексиці цього року. Точніше, обидва землетруси, хоч вони відбулись на відстані 3220 км від станції.

Точність вимірювання поштовхів землі при такій технології поступається традиційним сейсмометрам, однак її перевага в тому, що оптоволокно вже прокладене в багатьох місцях. Простий лазерний детектор коливань світла в кабелі коштує менше $1 – якщо встановлювати їх десятками тисяч, ми отримаємо гігантську пасивну систему моніторингу активності Землі. І це ніяк не вплине на роботу систем зв’язку.

ОптосейсмологияСигнал, зафіксований стенфордською оптосейсмічною обсерваторією 8 вересня під час руйнівного землетрусу в Мексиці

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: