Перший у світі всеспрямований ліфт без тросів тестують в Німеччині (відео)
26 Червня , 2017
Фінські вчені створили штучну райдужну оболонку
26 Червня , 2017

Nvidia тестує безпілотник, який орієнтується без GPS

«Глобальна» навігаційна система ні до чого при вирішенні локальних завдань, що вимагають від дрона простої орієнтації на місцевості, вважають в Nvidia. Компанія розробляє власну технологію на базі модуля Jetson TX1 – машинне навчання разом з парою камер високої роздільної здатності допоможуть безпілотнику відшукати шлях через незнайому місцевість.

Літаюча платформа – стандартний мультикоптер, а ось система орієнтації повністю своя, інноваційна. Цей «вбивця GPS», призначений для роботи там, куди сигнал від супутника ледве доходить – в міські клоаки, в завалені сміттям каньйони, в зони стихійних лих, навіть під воду. Щоб дрон міг замість польоту за стандартною програмою діяти як людина, без підтримки ззовні і за обставинами.

Дрон Nvidia без GPS

Віртуальні точки на карті марні в реальній ситуації, яка змінюється на очах – навігатор від Nvidia в прямому сенсі «бачить» простір. Потужності платформи Jetson TX1 достатньо, щоб робот міг на льоту розпізнавати об’єкти навколо себе і відрізняти не тільки стовп від поштової скриньки, але і листя на дереві від опалої хвої на землі. Автономний політ у лісовій місцевості довжиною 1 км став складним випробуванням в історії машини «без-GPS» і вона пройшла його успішно.

Довгострокова мета проекту в тому, щоб створити реального конкурента GPS, навчити дрони не тільки орієнтуватись на місцевості за допомогою камер, але і займатись картографуванням. Це карти особливого формату, по ним, слідом за БПЛА-першопрохідцями підуть каравани транспортних, дослідних та інших дронів. В будь-якій місцевості, на будь-якій планеті, без прив’язки до супутників на орбіті. Самостійно.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline