Компанія Hyundai будує батарею, в півтора рази більшу, ніж мега-батарея Tesla в Південній Австралії
9 Грудня , 2017
Міноборони США припиняє подальшу розробку рейкової гармати
10 Грудня , 2017

Nvidia представила Titan V — найпотужнішу відеокарту в світі

Якщо йдеться про задоволення потреб, пов’язаних з потужністю персонального комп’ютера, то тут немає такого поняття, як «занадто». Саме тому компанія Nvidia вирішила представити новий графічний прискорювач Titan V, і називає його найпотужнішою з коли-небудь створених відеокарт. Ціна новинки… затримайте дихання… 3000 доларів. А щоб остаточно переконатися в тому, що ви не зможете її сплутати з іншими «звичайними» GPU, Nvidia пофарбувала кожух Titan V золотою фарбою.

Насправді, якщо відставити жарти в сторону, Titan V не зовсім призначена для ігор. Ні, звичайно, карта з ними впорається і напевно покаже високі результати продуктивності, але новинка Nvida не для ігор. Графічний прискорювач нового покоління на базі нової архітектури Volta був представлений на щорічній конференції з нейромережевих систем обробки інформації (Neural Information Processing Systems, NIPS) та відповідно до Nvidia, розроблений для допомоги вченим і дослідникам технологій штучного інтелекту і машинного навчання.

Відеокарта Titan V демонструє вражаючі технічні характеристики, навіть на тлі свого попередника Titan Xp вартістю 1200 доларів. Новинка, як і Titan Xp, обладнана 12 ГБ пам’яті. Тільки замість повільної GDDR5, яка використовується в Titan Xp, в Titan V використовується високопродуктивна пам’ять стандарту HBM2, що володіє значно підвищеною пропускною здатністю. Згідно з офіційними даними з сайту Nvidia пропускна здатність пам’яті Titan V складає 652,8 ГБ/с, що приблизно на 20 відсотків вище, ніж у Titan Xp (547,7 ГБ/с).

Крім того, Titan V використовує 5120 ядер CUDA (проти 3840 у Titan Xp), завдяки чому здатна впоратись з великою кількістю паралельних процесів обробки інформації. Коли Nvidia представила графічний прискорювач Titan Xp в квітні цього року, компанія заявила, що її GPU має 12 мільярдів транзисторів. Так от всередині графічного процесора Titan V цих транзисторів майже в два рази більше – 21 мільярд. У підсумку все це дозволяє досягти продуктивності в 110 Терафлопс, що майже в 9 разів вище, ніж продуктивність Titan Xp і майже в 18 разів вище, ніж продуктивність найпотужнішої ігрової консолі поточного покоління — Xbox One X.

В той же час Nvidia представила в новинці так звані ядра Tensor (Tensor Cores), що призначаються для рішення завдань, пов’язаних з додатками ШІ, створених на базі бібліотеки для машинного навчання Tensorflow від компанії Google. В якості бонусу кожен покупець графічного прискорювача вартістю 3000 доларів отримає безкоштовний доступ до різних програм машинного навчання і високопродуктивних обчислень. Лише потрібно буде зареєструватись в хмарній платформі Nvidia GPU Cloud.

Незважаючи на те, що дана відеокарта явно не націлена на звичайного любителя комп’ютерних ігор (для більшості геймерів GTX 1080Ti як і раніше є більше ніж достатнім вибором), Titan V відкриває двері для нової архітектури Volta і нового покоління графічних прискорювачів домашнього сегменту, які ми швидше за все побачимо в наступному році. По завіреннях компанії, Volta в два рази енергоефективніша поточної 10-ї серії відеокарт, побудованих на архітектурі Pascal і при цьому готова запропонувати «істотний» приріст продуктивності. Наприклад, в порівнянні з тією ж Titan Xp за 1200 доларів Titan V буде приблизно на 30 відсотків швидше при тому ж рівні енергоспоживання, який становить 250 Вт.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: