Вчені створили «другу шкіру» для астронавтів, яка ефективно імітує гравітацію
26 Лютого , 2018
Створено перший у світі сонячний паливний реактор, який буде продовжувати працювати в темний час доби
26 Лютого , 2018

Новий європейський робот-пожежний успішно пройшов перші випробування

У 2013-му році Євросоюз схвалив проект створення керованого гуманоїдного робота, який міг би стати помічником для пожежників. За його розробку взявся інтернаціональний колектив вчених з Італії, Німеччини, Швейцарії та Бельгії, перший прототип був показаний в 2015-му. Нинішня версія машини «WALK-MAN» – глибоко модернізована і вже пройшла перші серйозні випробування.

Робот став на 31 кг легший попередника — тепер він важить 102 кг, що при зрості 185 см і наявності приводів на кожному з 32 суглобів дозволяє йому досить швидко пересуватися на двох ногах по пересічній місцевості. Виглядає WALK-MAN незграбним, але на ділі чудово зберігає рівновагу, крокуючи по сміттю та уламках на згарищі. На місцевості машина орієнтується за допомогою лазерного 3D-сканера і передає дані з відеокамер оператору. Свого інтелекту робот не має.

Маніпулятори з грубих клешнів перетворилися на подобу людських рук, для кращої взаємодії з побутовими предметами, такими як вогнегасник або дверна ручка. Кожна кінцівка з композитних матеріалів за допомогою нових сервоприводів піднімає 10 кг проти 7 кг у минулій версії.

Автономність роботи WALK-MAN становить 2 години, він може проходити через вузькі коридори та двері, розбирати нескладні завали, прокладати собі шлях, використовувати базові інструменти пожежників.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: