Ви вже чули, як працює квантовий комп’ютер?
8 Січня , 2018
Голландія планує побудувати в Північному морі штучний острів з найпотужнішими вітропарками
8 Січня , 2018

Новий автономний автомобіль Toyota може «бачити» на 200 метрів навколо

Toyota Research Institute, американська гілка одного з найбільших автовиробників у світі, представила новітню версію свого тестового безпілотного автомобіля. В якості основи використовується модель LS 600h, обладнана системою LIDAR, радаром, а також декількома камерами. Даний автомобіль Toyota показувала ще в минулому році, але на цей раз була представлена вдосконалена версія, яку в дослідному інституті автовиробника називають «Платформа 3.0». Машину збираються демонструвати на майбутній міжнародній виставці споживчої електроніки CES-2018, яка вже зовсім скоро відкриє свої двері.

Мабуть, головною особливістю вдосконаленої моделі безпілотного автомобіля Toyota є його можливість «бачити» своє оточення набагато далі, в порівнянні з попередньою версією. Завдяки чотирьом далекомірним датчикам LIDAR від компанії Luminar, встановлених на даху автомобіля, машина тепер здатна сканувати все навколо в радіусі 200 метрів, що, на думку Toyota, робить її «одним з найбільш проникливих тестових безпілотних автомобілів на дорозі».

Наприклад, найпотужніша LIDAR-система компанії Velodyne, HDL-64E, здатна бачити в радіусі 120 метрів, в той час як її найбільш широко використовувана система VLP-16 Puck здатна бачити лише на 100 метрів. До речі, щоб залучити нових клієнтів і швидше інтегрувати технологію на ринок, Velodyne нещодавно наполовину знизила вартість своєї системи VLP-16.

Зовні автономний «Lexus» теж посвіжішав. Тепер інтеграція обладнання, необхідного для функціонування безпілотного режиму, виглядає не настільки помітно, як це було з попередньою версією. Інженери Toyota Research Institute кажуть, що своїм оновленим виглядом автомобіль зобов’язаний дизайнерській студії Toyota CALTY Design Research, а також фахівцям з північноамериканського відділу розробок і досліджень компанії:

«Вони створили нову панель для даху з захистом від погодних і температурних впливів, істотно знизивши громіздкість всієї системи і дуже грамотно використавши простір всередині люка. Це дозволило в цілому мінімізувати висоту системи».

Toyota збирається почати виробництво «Платформи 3.0» навесні цього року. Частина автомобілів буде зібрана з додатковим кермовим керуванням (як у попередній версії).

Експерти відзначають, що Toyota зараз як ніхто інший повинна бути зацікавлена в наданні інформації про свій прогрес в розробках безпілотних автомобілів. Відповідно до останнього звіту аналітичної компанії Navigant, японський автовиробник зараз знаходиться позаду таких компаній, як Ford, General Motors, Daimler і BMW, на шляху до випуску перших по-справжньому повноцінних самокерованих автомобілів. Нагадаємо, що багато автовиробників поставили перед собою мету випустити безпілотні автомобілі до 2021 року. Як зазначає портал The Verge, новий звіт Navigant повинен з’явитись вже в цьому місяці, тому дуже цікаво, наскільки Toyota змогла просунутись в таблиці лідерів.

Крім того, різні джерела відзначають, що деякі великі автовиробники вже підписали угоди з самими крутими і високотехнологічними компаніями на кшталт Waymo, Uber і Lyft, завдяки чому процес адаптації безпілотного транспорту на дорогах загального користування повинен буде відбуватись ще швидше, ніж очікувалось. На жаль, для тієї ж Toyota весь цей час велика частина подібних угод проходила повз неї. Але якщо компанія не буде стояти на місці, то і вона зможе відкусити свою частину від загального пирога, вважають експерти.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: