Самий компактний у світі електробайк вміщується в рюкзаку (відео)
7 Червня , 2017
Як гарячі пиріжки: сонячний дах Tesla розкупили на рік вперед
7 Червня , 2017

Новозеландський стартап здійснив перший запуск своєї космічної ракети

Засновник і генеральний директор компанії Rocket Lab Пітер Бек поряд з ракетою Electron

Стежити за першими запусками завжди цікаво. Новозеландська компанія Rocket Lab, побудувала ракету Electron і довгий час планувала здійснити її перший запуск. Нарешті він відбувся. Компактна ракета висотою 17 метрів і зібрана на базі вуглепластикового корпусу нещодавно успішно стартувала з новозеландського космодрому на півострові Махіа, діставшись до початкових меж космічного простору. Незважаючи на те, що Electron не вийшла на навколоземну орбіту, її творці вважають, що запуск пройшов успішно.

«Це був відмінний політ. Ніяких ексцесів при роботі двигунів першого ступеня, її відділенні, запуску роботи двигунів другої ступені і її відділенні. Ми не змогли вийти на орбіту – в цьому ще будемо розбиратись, — однак досягти меж космічного простору в рамках першого тестового запуску є відмінною заявкою для переходу до комерційної фази нашої програми, де ми зможемо запропонувати нашим клієнтам відкритий доступ до космічного простору», — прокоментував засновник і генеральний директор компанії Rocket Lab Пітер Бек.

Новозеландський стартап Rocket Lab планує спеціалізуватися на виведення на навколоземну орбіту компактних супутник кубсатов. Незважаючи на те, що ракета-носій компанії набагато менше тих же Falcon 9 від SpaceX і New Shepard від Blue Origin, щодо маловагих ракета, на думку компанії, сприятиме суттєвому здешевлення космічних запусків, пов’язаних з виведенням кубсатов, і відкриє доступ до ринку супутникових технологій для невеликих компаній і дослідницьких центрів, які зараз не в змозі оплатити квиток на орбіту.

Відео тестового запуску ракети Electron було опубліковано в «Твіттері»:

А на цьому відео ракета вже досягла космічного простору:

Це лише один з трьох тестових запусків, які планує здійснити Rocket Lab в цьому році. Компанія сподівається, що в майбутньому зможе проводити більше 50 космічних запусків на рік, а також говорить про те, що хоче об’єднати свої зусилля з аерокосмічним агентством NASA, приватною компанією Moon Express і багатьма іншими.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline