Перший вибух на Чорнобильській АЕС був ядерним, вважають вчені
1 Грудня , 2017
Вчені показали, небезпеку розумної зброї майбутнього (відео)
1 Грудня , 2017

Новозеландська приватна космічна компанія готується до другого тестового запуску

Новозеландська компанія Rocket Lab, яка йшла на ринок приватного космічного сектора, готується до другого випробувального запуску своєї ракети Electron. Наступного тижня, в п’ятницю, 8 грудня відкриється 10-денне вікно, в рамках якого компанія планує провести старт. Пуск ракети, як і минулого разу, буде здійснюватись з новозеландського космодрому, розташованого на півострові Махіа. Для Rocket Lab цей запуск стане першим, в рамках якого компанія збирається вести пряму трансляцію.

Незважаючи на те, що запуск буде випробувальним, його можна також назвати і першим комерційним для компанії, так як ракета Electron буде нести корисне навантаження у вигляді топографічного супутника Dove компанії Planet, а також двох супутників Lemur-2 компанії Spire: один метеорологічний, інший – для gps-моніторингу плавучих суден.

«Це одночасно другий випробувальний і перший комерційний запуск для нас. Тому ми постараємось за всім ретельно простежити і все-таки вивести корисне навантаження на задану орбіту», — прокоментував генеральний директор компанії Rocket Lab Пітер Бек.

Компанія очікує, що запуск може кілька разів скасовуватись для того, щоб підібрати найбільш оптимальні погодні умови, проте він відбудеться.

Нагадаємо, що перший пробний запуск ракети Electron відбувся 25 травня цього року. Він виявився частково успішним, так як ракета не вийшла на задану орбіту. Подальший аналіз телеметрії показав, що ракета все-таки виконала все те, що від неї вимагалось, проте короткочасна десинхронізація в неправильно налаштованому комунікаційному устаткуванні призвела до того, що автоматика ракети, як це і було запрограмовано у випадку таких ексцесів, вирішила перервати політ.

У компанії відзначають, що всі ці проблеми вже вирішені, і тому в Rocket Lab очікують, що другий запуск має пройти вдало. Цікаво також відзначити, що в цілому Rocket Lab запланувала провести три випробувальних запуски, проте якщо цього разу все пройде так, як було заплановано, то від третього запуску можуть відмовитися і перейти відразу до комерційних польотів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: