Як збільшити ефективність сонячної панелі на 17% придумала компанія з Тайваню
12 Листопада , 2017
Nio ES8: технічні характеристики електрокросовера тепер відкриті
12 Листопада , 2017

Новітні сільськогосподарські роботи (відео)

Дослідники з Австралійського центру польової робототехніки Університету Сіднею є піонерами в області роботизованого землеробства. Розроблені ними моделі руху електричних тракторів, сіялок, культиваторів та інших сільгоспмашин, дають уявлення про те, як будуть функціонувати сади і ферми майбутнього, у вже не далеку епоху масової автоматизації.

Ці роботи, багато з яких працюють на сонячній енергії, можуть модифікуватись в залежності від особливостей полів і вирощуваних культур, поливати й удобрювати рослини, збирати про них дані і відправляти на комп’ютер фермера, і навіть виконувати такі складні завдання, як розпорошення, прополка, обрізання гілок і збір фруктів.

Додатковою перевагою сільськогосподарської робототехніки є її здатність працювати практично без зупинок, в режимі 24/7, не здійснюючи помилки властиві людям. В арсеналі центру є десятки інноваційних розробок, нижче представлені лише деякі з них.

Фермерський робот SwagBot може транспортувати невеликі вантажі за допомогою причепа, виконувати функції пастуха і стежити за стадами великої рогатої худоби, координуючи свою роботу з повітряними безпілотниками.

На цьому відео показано робот RIPPA, що працює в яблуневому саду. Він здатний вільно пересуватись між рядами, збирати дані про врожай, виконувати обприскування яблук, в режимі реального часу визначаючи, який саме плід цього потребує. Також апарат може бути обладнаний і іншими маніпуляторами, призначеними для обрізання, запилення та ін.

Digital Farmhand – це недорогий робот, розроблений для допомоги у веденні господарств дрібним фермерам, здатний стежити за посівами і виконувати прості автоматизовані завдання. Платформа може доповнюватись обладнанням, що відповідає визначеним завданням – розпилювачем, сівалкою, просіювачем або причіпним пристроєм.

В рамках дослідницького проекту HICRIS австралійські вчені використовують цілий ряд автономних рішень, включаючи багатороторні дрони, роботизовані апарати Ladybird і SHRIMP. Крім автоматизованого обладнання, створене вченими спеціальне програмне забезпечення також допомагає виробникам досягати більшої стабільності та якості врожаю, прогнозувати витрати і планувати оптимальний час його збирання.

Деякі роботи вже виконують повноцінну роботу, але більша їх частина знаходиться на тестуванні. У разі успішних випробувань побачити їх на полях звичайних фермерів можна буде вже у найближчому майбутньому.

Джерело: sydney.edu.au

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline