Створені штучні м’язи, здатні підняти вагу, яка в 1000 раз перевищує їх власну
29 Листопада , 2017
SOLAR.shell сонячний фасад, який може генерувати на 50% більше енергії
29 Листопада , 2017

Новий стандарт HDMI 2.1 підтримує роздільну здатніть 10K та Dynamic HDR

Крім того, додана підтримка Dynamic HDR.

Вперше про специфікацію HDMI 2.1, що визначає нову версію популярного інтерфейсу для передачі цифрового відео високої роздільної здатності і багатоканального звуку, галузева некомерційна організація HDMI Forum розповіла ще в січні.

Принят стандарт HDMI 2.1 с поддержкой разрешения 10K и технологии Dynamic HDR

Цього тижня специфікація HDMI 2.1, яка повністю зворотньо сумісна з попередніми версіями інтерфейсу, стала доступна всім виробникам, які використовують у своїх продуктах попередню версію 2.0 HDMI.

Головним нововведенням стала збільшена до 48 Гбіт/с максимальна пропускна здатність інтерфейсу. Збільшення пропускної здатності каналу дозволить підключати монітори і телевізори зі ще більшою роздільною здатністю і частотою оновлення.

Принят стандарт HDMI 2.1 с поддержкой разрешения 10K

До речі, стандарт HDMI 2.1 підтримує швидкіші частоти оновлення для високої роздільної здатності відео – 60 Гц для 8 К і 120 Гц на 4 К. Про це пише видання Engadget.

Також заявлена підтримка технології Dynamic HDR, що забезпечує динамічну зміна яскравості, контрасту і налаштувань кольору для кожної сцени на екрані, і роздільну здатність до 10K (10240х4320 пікселів) – зрозуміло, що це будуть спеціалізовані продукти для комерційного використання.

Новый HDMI 2.1 обеспечивает поддержку разрешения до 10K

Крім того, стандарт HDMI 2.1 приносить технології Variable Refresh Rate (VRR) і Quick Frame Transport (QFT), які повинні сподобатися геймерам.

Перша, по суті, є аналогом технологій адаптивної кадрової синхронізації G-Sync/Freesync, вона забезпечить динамічну зміна частоти оновлення монітора або телевізора у відповідності з кадровою частотою гри. Друга відповідає за зниження затримок введення.

Ще стандарт HDMI 2.1 включає технологію Auto Low Latency Mode (ALLM), яка автоматично визначає оптимальний час затримки для найбільш плавної зміни кадрів.

Для більшої зручності і наочності HDMI Forum опублікувала невелике зображення з порівняльною таблицею, що дозволяє оцінити наскільки великим є нинішнє оновлення HDMI.

Готова спецификация HDMI 2.1, поддерживающая Dynamic HDR и разрешение до 10К

Специфікація HDMI 2.1 Compliance Test Specification (CTS) буде опублікована частинами в період між першим і третім кварталом 2018 року.

Коли на ринку з’являться перші продукти з підтримкою HDMI 2.1, поки невідомо.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline