Легкий багатоцільовий гелікоптер “Джміль”
22 Серпня , 2017
Китай планує побудувати плавучі ядерні реактори
23 Серпня , 2017

Новий штучний інтелект розпізнає будь-які емоції через просту відеокамеру

Пряме запитання людині не завжди приводить до правдивої відповіді, адже всі люди схильні лукавити. А виробники медіа-контенту хотіли б знати, який саме сюжетний поворот або сцена в серіалі особливо сподобались глядачам. І вони готові заплатити за систему розпізнавання справжных емоцій так багато, що пропозиція не змусила себе чекати – в компанії Silver Logic Labs для цього розробили спеціалізований ШІ.

Алгоритми розпізнавання емоцій за виразом обличчя людини мають значну комерційну цінність і зберігаються в таємниці. В Silver Logic Labs заявляють, що довели до досконалості технологію – для роботи їм потрібна лише цифрова камера з досить високою роздільною здатністю. Вона сканує дрібні рухи мімічних м’язів з частотою кілька разів на секунду, що дозволяє не тільки розпізнати миттєву емоцію, але і простежити за зміною настрою глядача протягом часу.

Эмоции и ИИ

Що цікаво, вимоги до обладнання для цієї системи розпізнавання емоцій дуже скромні. Наприклад, вона здатна працювати з натільними поліцейськими камерами, що дозволить швидко дати відповідь – чи блефує підозрюваний, коли говорить, що він беззбройний? А якщо адаптувати її для системи відеоспостереження в лікарні або будинку престарілих, можна передбачити початок нападу у пацієнта, коли людина ще тільки корчить мимовільні гримаси від несильного болю.

Застосувавши технологію до камер спостереження за натовпом, можна буде спробувати вичислити самогубця, смертника з бомбою або наркомана під впливом речовин. Вчитель зрозуміє, як сприймають урок учні, депутат прочитає думки виборців, закохані розберуться в своїх почуттях, а дипломати отримають грізну зброю для переговорів. До речі, це аж ніяк не фантастика — розробники повідомляють, що система вже майже безпомилково розпізнає людей, які перебувають під впливом наркотичних речовин.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline