У виданні The Washington Post журналістів замінили роботом
2 Жовтня , 2017
Елегантний і стильний електромобіль Borgward Isabella (відео)
2 Жовтня , 2017

Новий мікроскоп створює 3D-зображення клітин і органів в реальному часі

Вчені з мадридського Університету Карлоса ІІІ тепер мають можливість швидко отримувати тривимірні моделі досліджуваних об’єктів. Завдяки створеному ними мікроскопу, вони можуть бачити, як, наприклад, б’ється серце рибок, і тут же отримувати тривимірну реконструкцію його скорочень.

Розробка дозволяє знімати до 200 кадрів на секунду, завдяки чому апарат вигідно виділяється на тлі аналогічних пристроїв — найсучасніші апарати такого плану, за словами вчених, здатні робити не більше п’яти знімків на секунду. Апарат обладнаний чотирма лазерами, але їх кількість можна збільшити до шести. Завдяки цим лазерам, пристрій може підсвічувати клітини різного типу без необхідності змінювати їх кожного разу, коли треба поспостерігати за іншою клітиною.

Щоб створити тривимірну модель, мікроскоп робить знімки з різних позицій, тому всі лазери, камери, фільтри і двигуни, задіяні у цьому складному процесі, керуються спеціальним програмним забезпеченням, що регулює роботу апарату, який розробники звуть «QI-scope». За словами вчених, їх мікроскоп дозволить ефективніше вивчати живі організми, не вдаючись до їх омертвіння.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline