Робот Jibo від українських розробників потрапив на обкладинку TIME та в ТОП 25 винаходів 2017
27 Листопада , 2017
В Індії створили найбюджетніший електромобіль в світі
28 Листопада , 2017

Новий метод тривимірного друку дозволяє створювати з високою швидкістю працездатні електронні схеми

Дослідники з університету Ноттінгема (University of Nottingham) розробили нову технологію тривимірного друку, за допомогою якого можна з досить високою швидкістю виготовляти працездатні електронні схеми і додаткові компоненти, такі, як антени, датчики і фотогальванічні елементи. Новий тривимірний принтер здатний працювати з двома типами “чорнила”, струмопровідним металевим “чорнилом” на базі срібла, і ізоляційним полімерним матеріалом. А для швидкої полімеризації і додавання міцності друкованому виробу використовується звичайна ультрафіолетова лампа.

Метод багатофункціонального адитивного виробництва (multifunctional additive manufacturing, MFAM) є комбінацією тривимірного друку і методу друку двомірних електронних пристроїв. MFAM-принтер здатний друкувати під час одного проходу як електричні провідники, так і ізоляційну основу, яка є основою конструкції майбутнього виробу. Єдине, що не під силу тривимірному принтеру – це виготовлення самих електронних компонентів, як найпростіших, таких, як резистори і конденсатори, так і високоінтегрованих, таких як мікросхеми. Всі ці елементи встановлюються і паяються пізніше людиною або спеціалізованим роботом.
Принцип работы MFAM-принтера
Під час роботи дослідники виявили, що срібні наночастинки, що входять до складу струмопровідного чорнила, досить ефективно поглинають ультрафіолетове світло. Енергія цього світла викликає нагрівання наночастинок до температури, при якій випаровуються розчинники, а  наночастинки якісно сплавляються одна з одною. І цей процес торкається лише струмопровідної частини, не впливаючи на частини з полімеру-ізолятора.
Новий метод дозволяє подолати деякі з проблем одноетапного виробництва повністю працездатних електронних пристроїв, в яких, зазвичай містяться полімерні і металеві компоненти, об’єднані в одну складну структуру. Завдяки новому підходу, що полягає у використанні ультрафіолетового світла, процес затвердіння струмопровідних частин проходить менше, ніж за хвилину. В інших подібних методах спікання срібних наночастинок проводиться набагато довше за допомогою зовнішніх нагрівачів, що дуже непрактично у випадку необхідності обробки сотень шарів для формування кінцевого виробу.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: