Jaguar Land Rover продемонструвала «розумний» позашляховик 4-го рівня автономності
5 Липня , 2017
У Голландії «надрукують» міст з армованого бетону
5 Липня , 2017

Новий метаматеріал захистить астронавтів від космічної радіації

Відкритий космос не дуже придатне для життя місце. Але це абсолютно не заважає земним ученим придумувати нові способи захисту крихкого людського організму від основних космічних небезпек. Опинившись у відкритому космосі, астронавти відчувають цілий ряд незручностей. Наприклад, низька гравітація порушує звичну роботу організму, а високий рівень радіації підвищує ризик онкологічних і інших захворювань. Саме тому команда дослідників з Австралійського національного університету розробила метаматеріал, здатний динамічно відображати радіацію.

Радіація, що надходить від Сонця та інших джерел, завжди була однією з основних проблем для вчених, які планують космічні місії. Скафандри астронавтів, космічні станції і навіть різні інструменти не просто так покриті товстим шаром захисних матеріалів. Це робить рухи людей у космосі вкрай незграбними, а апаратуру громіздкою. А це далеко від того ідеалу, до якого протягом десятиліть прагнуть дослідники. Було б добре створити тонкий матеріал, здатний захистити астронавта від згубної радіації, але при цьому не обмежувати його рухи.

І такий матеріал дійсно був створений. Він ефективно захищає від радіаційного випромінювання, але при цьому неймовірно тонкий. По суті, це плівка, створена з наночасток, що відображають світлові хвилі певної довжини. В даному випадку мова йде про ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання. Різні шари плівки можуть запобігти проникненню світла через них, а користувач здатний регулювати налаштування матеріалу, змінюючи його температуру. Охолоджуючи або, навпаки, нагріваючи новий матеріал, наночастинки звужуються і розширюються, менше або більше відбиваючи випромінювання.

Тепер перед вченими стоїть нове завдання: як саме інтегрувати в метаматеріал нагріваючі елементи. Регуляція температури досяжна кількома способами (наприклад, за допомогою вшитих в матеріал мікронагрівачів), але поки вчені не визначились з тим, як саме найкраще регулювати ефективність відображення різних випромінювань. Незважаючи на те, що матеріал захистить астронавтів від інфрачервоної і ультрафіолетової радіації, він буде безпорадний перед високоенергетичними частинками. Втім, існуючі скафандри від них теж не захищають. У будь-якому випадку метаматеріал підвищить поточну ступінь захисту і зробить майбутні моделі скафандрів менш громіздкими.

1 Коментарій

  1. Юрій Фіцик сказав:

    В заголовку все так гарно починалось. Думав, може дійсно прорив і знайшли спосіб відбивати іонізуюче випромінювання. На жаль, тут говориться тільки про інфрачервоне та ультрафіолетове випромінювання.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline