Alphabet побудує “розумний” район в Торонто
21 Жовтня , 2017
Роботи листоноші DHL почали приносити перші посилки в Німеччині
21 Жовтня , 2017

Новий іонний двигун X3 продемонстрував рекордні показники потужності і сили створюваної ним тяги

Новий іонний двигун X3, розроблений дослідниками з Мічиганського університету за участі фахівців НАСА і американських ВВС, під час випробувань продемонстрував рекордні на сьогоднішній день показники вихідної потужності і сили створюваної ним тяги. Ці випробування проводились у вакуумній камері Дослідницького центру НАСА імені Гленна, вихідна потужність двигуна X3 склала 102 кВт, а сила створюваної ним тяги – 5.4 Ньютона. Для порівняння, попередній рекорд сили тяги, створюваної двигуном на основі ефекту Холла, дорівнював 3.3 Ньютона.
Двигун X3 є іонним двигуном, що створює тягу за рахунок прискорення електрично заряджених іонів, одержуваних шляхом іонізації атомів палива. В даний час двигун X3 може працювати на рівні потужності до 100 кВт, споживаючи електричний струм, силою до 260 ампер. А максимальна потужність, на яку спочатку розраховувалась конструкція двигуна X3, становить 200 кВт. За попередніми розрахунками, двигун Холла X3 зможе розігнати космічний корабель, на якому він буде встановлений, до швидкості 40 кілометрів на секунду, в той час, як традиційні реактивні двигуни, що використовують хімічну енергію спаленого палива, зможуть забезпечити розгін космічного корабля лишп до швидкості 5 кілометрів на секунду. При цьому, двигун X3 має мінімум десятикратну перевагу перед традиційним “хімічним” реактивним двигуном ефективності використання палива.

В наступному році дослідницька група проведе масштабніші випробування, під час яких двигун X3 буде працювати на повній потужності протягом 100 годин безперервно. А зараз інженери займаються розробкою нової магнітної системи, яка буде перешкоджати контакту потоку плазми зі стінками двигуна, що дозволить запобігти псуванню елементів конструкції двигуна при його роботі на максимальній потужності протягом тривалих проміжків часу. Без цього додаткового магнітного захисту ресурс роботи нинішнього варіанту двигуна X3 становить кілька тисяч годин, а додавання магнітного захисту дозволить двигуну працювати на повній потужності безперервно протягом кількох років.
І насамкінець слід відзначити, що двигун X3, на розробку якого команді з Мічиганського університету було виділено 1 мільйон доларів, є не єдиним іонним двигуном, що розробляється американцями в даний час. Минулого року НАСА також виділило 6.5 мільйонів доларів компанії Aerojet Rocketdyne для розробки нового іонного двигуна XR-100.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: