Електричний позашляховик в стилі «Тойота Прадо» виходить в серію
14 Жовтня , 2017
Іонний двигун NASA показав новий рекорд продуктивності
15 Жовтня , 2017

Новий екобетон міцніший сталі і не боїться землетрусів

Бетон досі залишається найпоширенішим будівельним матеріалом по причині того, що він відносно дешевий, зручний в роботі, довговічний, стійкий до займання і вибухів. Проте і у нього є серйозний недолік – бетон не стійкий до розтягуючих навантажень. Тому для додавання цьому матеріалу сейсмічної стійкості його підсилюють сталевою арматурою.

Дослідники Університету Британської Колумбії (Канада) розробили новий тип бетону – він міцний, як сталь, стійкий до землетрусів, і до того ж екологічно чистий.

В якості одного з компонентів у ньому використовується матеріал EDCC – продукт горіння. За словами професора університету Немі Бантія, при виробництві цементу виділяється до 7 % світового обсягу парникових газів. Заміна 70 % цементу на екологічно безпечний EDCC дозволяє значно скоротити ці показники.

До складу еко-бетону входять інші добавки, зокрема, полімерні волокна, що додають йому унікальні властивості – поєднання сталевої міцності і пластичності, недоступні звичайному бетону.

В ході експерименту вчені покрили бетонну стіну 10-мм шаром EDCC і вплинули на неї коливаннями, що відповідають 9-бальному землетрусу. Неармована стіна, що знаходилась поруч зруйнувалась на 65 % цієї інтенсивності, в той час як стіна з покриттям залишилась неушкодженою.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline