Надруковані на 3D-принтері синтетичні м’язи в три рази сильніші людських
21 Вересня , 2017
Китай створив EM Drive? Експерти дуже сумніваються
22 Вересня , 2017

Новий дрон-амфібія чудово літає, плаває і стрибає по воді

В Університеті Джона Хопкінса розробили дві новинки: концептуальний безпілотник і назву для такого роду машин. Сам англомовний термін UAV (unmanned aerial vehicles) в даному випадку пропонується замінити на UAAV (unmanned aerial-aquatic vehicle) – безпілотний літаюче-плаваючий апарат. Виглядає він як трикутне крило з пропелером і стабілізатором, а названий на честь летючої риби.

Інженери витратили два з половиною роки на підбір оптимального формату для свого дітища. У них вийшов дуже легкий (340 грам) карбоновий корпус-крило з джерелом живлення і одним універсальним двигуном. У повітряному середовищі це пропелер з високою швидкістю обертання, а у водному гвинт з низькою частотою обертів. Зміна режимів відбувається автоматично – дрон може розігнатись і вистрибнути з води, тут же «встаючи на крило».

БПЛА Летучая рыба

Максимальна швидкість дрона у польоті становить 48 км/год, під водою апарат рухається в залежності від умов середовища і поточного завдання. Він менш стійкий, ніж мультикоптер або літак у повітрі або ж підводний човен під водою, зате володіє функцією «стрибка». Летюча Риба, як і побратим з дикої природи, вміє здійснювати довгі перельоти над водою, огинаючи перешкоди. У цьому вся суть дрона: він створений для роботи в умовах, коли потрібно автономно пересуватись з водоймища у водоймище по повітрю, чого не вміють інші БПЛА.

Сфера застосування Летючої Риби традиційна – розвідка, дослідження місцевості, моніторинг території, кур’єрські функції. Вантажопідйомність у дрона символічна, проте декілька сенсорів йому підняти під силу. Про собівартість і початок запуску машини в серію даних поки немає.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline