Віртуальна виставка перенесе туристів до майстерні великого митця
3 Грудня , 2017
США запідозрили виробника дронів DJI у шпигунстві на користь Китаю
3 Грудня , 2017

Новий асфальт з добавкою графену збільшить термін служби дороги в два рази

Прийнято вважати, що графен в основному використовується в електронних пристроях, однак діапазон його унікальних властивостей цим зовсім не вичерпується. Італійські компанії Directa Plus і Interchimica спільними зусиллями розробили унікальне дорожнє покриття – Eco Pave, об’єднавши асфальт з графеном.

Завдяки графеновій добавці, покращилась теплопровідність асфальту – тепер він не розм’якшується в спеку і не тріскається при сильних морозах. В результаті термін служби дорожнього покриття в середньому збільшився вдвічі з 6-7 років до 12-14 років.

Асфальт з додаванням графену напевно зацікавить компанії, що займаються будівництвом та ремонтом доріг. До того ж, після того, як дорожнє полотно поступово прийде в непридатність, його можна використовувати вдруге — демонтувати, подрібнити, змішати зі «свіжим» асфальтом і вирішити таким чином проблему відходів.

В даний час розробники перейшли від лабораторних досліджень до практичного тестування на невеликих ділянках автомагістралей. Якщо воно виявиться вдалим, можна буде говорити про серійне виробництво нового дорожнього покриття.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: