Найбільша СЕС на органічних фотопанелях Heliatek забезпечить енергією школи у Франції
18 Листопада , 2017
У Китаї хочуть побудувати космічний човник з атомним двигуном
19 Листопада , 2017

Нові надчутливі ваги можуть виміряти зміну ваги живої клітини в реальному часі

Скільки важить одна жива клітина і як змінюється її вага з плином часу? Відповіді на ці та інші подібні запитання можна отримати за допомогою нових надвисокочутливих ваг, розроблених дослідниками зі Швейцарського федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology, ETH), університету Базеля і університетського Коледжу в Лондоні. Згідно з наявною інформацією, нові ваги є першим у своєму роді пристроєм, що дозволяє зробити подібні вимірювання.
Нові ваги працюють під керуванням людини-оператора, яка, дивлячись у мікроскоп, за допомогою мікроскопічної “руки”, що виступає одночасно в ролі “коромисла” ваг, відбирає із зразка одну клітину і піднімає її. Ця “рука” жорстко закріплена з одного кінця, а другий її кінець, на якому знаходиться клітина, здатний вільно пересуватись в просторі. Наконечник руки виготовлений з прозорого кремнію і покритий шаром колагену, який забезпечує липкість поверхні наконечника.
Коли наконечник з живою клітиною піднімається на достатню висоту, на нерухомий кінець “руки” фокусується світло синього лазера, під впливом якого вся структура руки, включаючи і наконечник з клітиною, починає здійснювати коливальні рухи, вібрувати. Промінь другого, інфрачервоного лазера наведений на наконечник з клітиною, і цей промінь служить для вимірювання амплітуди і частоти вібраційних коливань. Порівнявши амплітуди коливань чистого наконечника і наконечника з живою клітиною, можна обчислити вагу клітини з точністю до трильйонної частки грама.

Дані, одержувані зі світлочутливих датчиків, передаються в комп’ютер, який в режимі реального часу будує криву графіка зміни ваги клітини. При цьому, час реєстрації таких змін ваги може варіюватись від мілісекунд до декількох діб залежно від природи досліджуваного об’єкта. Використовуючи такий інструмент, вчені можуть проаналізувати зміни ваги клітини під час внутрішньоклітинного циклу або процесу ділення клітин, і навіть дізнатись про зміни ваги клітини, яка була піддана зараженню вірусом певного виду.
Варто зазначити, що ця нова технологія вже дозволила вченим зробити деякі цікаві відкриття. “Ми встановили, що вага живих клітин постійно коливається в межах від одного до чотирьох відсотків. Це є наслідком групової регуляції ваги загальної маси живих клітин” – розповідає Девід Мартінес-Мартін (David Martinez-Martin), учений, який є основним автором ідеї і конструкції нових ваг.
В даний час учені працюють над вдосконаленням розробленої ними технології надвисокоточного вимірювання ваги. А випуском лабораторних ваг, заснованих на цьому принципі, буде займатись швейцарська компанія Nanosurf AG.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline