Lyrebird – мовний синтезатор на основі штучного інтелекту, який здатний відтворити будь-який голос
15 Травня , 2017
Tesla випустить кросовер Model Y в 2020 році
16 Травня , 2017

Нові комп’ютерні моделі галактик надали докази існування темної матерії

Вчені космологи з Даремського університету (Durham University) провели розрахунки кількох складних математичних моделей, результати яких надали нові докази факту існування таємничої темної матерії. Ці математичні моделі описують процеси формування і розвитку галактик, як у присутності, так і у відсутності скупчень темної матерії. Моделі показали, що швидкість руху і розміри галактик пов’язані з їх яскравістю, при цьому значення цих взаємозв’язків майже повністю співпадає з результатами практичних спостережень, проведених вченими-астрономами.


Результати розрахунків однієї з моделей, показані на наведеному вище знімку, демонструють нам ключові компоненти галактики, показані синім кольором. Зірки і газ, з якого народжуються нові зірки, показано червоним кольором, а ореол темної матерії, що оточує галактики, показаний світло-сірим кольором.
Відповідно існуючих теорій про природу темної матерії, між розміром, масою та яскравістю галактик існують певні співвідношення, визначені досить складними математичними виразами. Однак, за весь час вивчення глибин космічного простору вчені висунули ряд альтернативних теорій, з більшою точністю “підігнаних” до результатів практичних спостережень, згідно з якими жодної темної матерії не існує. Тим не менше, багато інших властивостей Всесвіту, включаючи розподіл мікрохвильового фону, найкраще пояснюються наявністю темної матерії.
Для розрахунків математичних моделей використовувались потужні суперкомп’ютери, які дозволили “стиснути” в кілька тижнів розрахунків мільярди років формування і розвитку галактик. І результати цих розрахунків показали, що факт наявності темної матерії краще пояснює взаємозв’язок між масою, розміром і яскравістю галактики, ніж інші альтернативні теорії, основною яких вважається Змінена Ньютонівська динаміка (Modified Newtonian Dynamics, MOND).
“Наші розрахунки являють собою рішення однієї із давніх проблем, яка мучила вчених протягом кількох десятиліть” – пишуть дослідники, – “Гіпотеза про існування темної матерії залишається головним поясненням природи джерела додаткових сил гравітації, які пов’язують воєдино всі частини галактик. І, незважаючи на те, що темну матерію виявити ще не вдалося, ми сподіваємось, що фізики впораються з цим в самому найближчому майбутньому”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline