Вчені створили гамма випромінювання в лабораторії
19 Січня , 2018
Тепер будь-який бажаючий може придбати власний гоночний “танк”
19 Січня , 2018

Нові електронні пристрої, атомристори, забезпечать роботу нейроморфних комп’ютерів на частотах близько 50 ГГц

У більшості сучасних комп’ютерів використовується динамічна пам’ять DRAM, яка забезпечує дуже високу швидкість роботи, однак, дані в такій пам’яті безповоротно втрачаються при відключенні живлення. Енергонезалежна пам’ять, що використовується у флеш-картах і твердотільних дисках, здатна зберігати дані при відсутності живлення, але вона працює набагато повільніше динамічної пам’яті. Рішенням проблеми поєднання високої швидкості роботи та енергонезалежності є пристрої під назвою мемристори, які вже використовуються для створення нейроморфних процесорів і комп’ютерів, що працюють на принципах, що повторюють принципи роботи головного мозку. І нещодавно, група, до якої увійшли вчені із США і Китаю, створила новий тип мемристорів з матеріалів умовно атомарної величини, які отримали відповідну назву – атомристори.
Атомристор складається з шару матеріалу виду перехідних дихалькогенідів, до яких відноситься дисульфід молібдену, молібденіт, матеріал, що має величезні перспективи використання в мікроелектроніці. Шар цього матеріалу затиснутий між двома металевими електродами, що мають певні розміри і форму. За рахунок використання ряду фізичних явищ, таких, як топологічне перенесення електричних зарядів, формування екситонів і т. п., атомристор здатний дуже швидко перемикати свій стан, тобто змінювати свій електричний опір.
Головною “фішкою” даного досягнення є те, що створенням атомристорів вчені спростували переконання, що розміри елементів комірок енергонезалежної пам’яті не можуть бути зменшені до субнанометрових розмірів. При використанні звичайних матеріалів такому зменшенню перешкоджають струми витоку, які зростають через ефект квантового тунелювання електронів і роблять мініатюрні пристрої непрацездатними.
І на закінчення слід зазначити, що вченим вдалося створити дослідні зразки атомристорів, виготовлених з різних моношарових матеріалів. І найбільш швидкісні з цих пристроїв забезпечили максимальну частоту перемикання на рівні 50 ГГц.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: