Китайська служба доставки сортує 200,000 посилок в день, використовуючи міні-роботів
15 Квітня , 2017
Чи усвідомлюють люди, що політ на Марс — це квиток в один кінець?
15 Квітня , 2017

Нове відкриття кидає виклик нашим уявленням про формування пам’яті

На сьогоднішній день наука знає далеко не все про те, як працює мозок і формуються спогади всередині нього. Але з кожним роком вчені крок за кроком наближаються до відповідей на численні важливі питання. Наприклад, раніше передбачалося, що короткочасна пам’ять зберігається в гіпокампі і лише потім переміщається в спеціальну ділянку мозку для тривалого зберігання. Але нові дослідження доводять, що вчені помилялися, і все йде не зовсім так.

Група вчених з Массачусетського технологічного інституту під час досліджень нейронних схем, що лежать в основі роботи пам’яті, зробила несподіване відкриття. Дослідники виявили той факт, що спогади формуються одночасно в гіпокампі, а також в корі головного мозку, де спогади зберігаються тривалий час. Тим не менше, довготривалі спогади протягом пари тижнів залишаються як би в «сплячому» стані, перш ніж досягти зрілого стану. Як ви вже розумієте, це йде в розріз з колишніми уявленнями вчених про те, як відбувається запам’ятовування людиною тих чи інших подій.

«Це відкриття, освітлене в нашій статті, відкриває перед ученими абсолютно новий механізм роботи процесів формування пам’яті. Раніше передбачалося, що формування спогадів відбувається в одному місці, а потім інформація поступово передається в іншу ділянку мозку на тривале зберігання, але все виявилося куди цікавіше», — поділився з пресою Сусуму Тонегава, автор дослідження і професор нейробіології в Массачусетському технологічному інституті.

Стаття, що містить в собі матеріали досліджень професора Тонегави і його команди, була опублікована в журналі Science 6 квітня.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline