Нідерландець створив енергоефективного робота-гепарда
2 Травня , 2017
Facebook збирається навчити глухих людей «чути» шкірою
3 Травня , 2017

Нова технологія виготовлення нанопровідників значно полегшить процес запису діяльності окремих нейронів

Дослідницька група, очолювана вченими з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, розробила нову технологію виготовлення матриць з нанопровідників, використання якої дозволить зробити запис електричної діяльності окремих нейронів в усіх деталях. А практичне застосування таких матриць наноелектродів і нанопровідників дозволить в майбутньому з більшою точністю визначити нюанси “спілкування” між собою окремих нейронів, які входять до складу великих нейронних мереж, що, в свою чергу, дозволить з’ясувати реакцію організму на використання нових лікарських препаратів і нових методів лікування неврологічних захворювань.
В даний час дослідники, що займаються вивченням діяльності окремих нейронів, використовують нейрони, вирощені в пробірці з так званих плюрипотентних стовбурових клітин. Цей підхід дає вченим масу інформації, але її ще більшу кількість можна отримати тільки підключившись безпосередньо до нейронів головного мозку. “Зараз ми адаптуємо технологію виготовлення наноелектродів і нанопровідників для того, щоб за її допомогою можна було створити пристрій, який можна імплантувати в мозок людини” – розповідає Шаді Дайє (Shadi Dayeh), професор з Каліфорнійського університету, – “Наша технологія дозволить створювати імплантати, які вживляються в мозок, не порушуючи цілісності нейронів і не впливаючи на їх функціонування”.
Матрица наноэлектродов и нанопроводников
Поки нова технологія дозволяє проводити вимірювання і запис електричних іонних канальних струмів і зміни внутрішньоклітинного електричного потенціалу. Як вже згадувалося вище, дана інформація дозволяє судити про “стан здоров’я” нервової клітини, про його активності і про реакцію на певні хімічні речовини. Але у даної технології є значно ширший потенціал, за її допомогою можна буде заново з’єднати розірвані нейронні зв’язки, відновлюючи працездатність уражених якоюсь хворобою нервових тканин.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline