Blue Origin успішно випробувала нову капсулу для космічних туристів (відео)
17 Грудня , 2017
Пластиковий гаджет, який взаємодіє з Wi-Fi без електроніки
17 Грудня , 2017

Нова система ВМС США перетворить будь-який вертоліт в безпілотник

В 2012 році Управління військово-морських досліджень США (ONR) приступило до реалізації п’ятирічної програми по створенню системи автономного польоту для вертольотів ВМС. І ось тепер, один з лідерів у створенні безпілотних систем, компанія Aurora Flight Sciences, що входить до складу корпорації Boeing, продемонструвала свою нову розробку — вертоліт морської піхоти UH-H1, обладнаний системою автономного польоту AACUS (Autonomus Aerial Cargo Utility System).

Програма є відповіддю на виклики, з якими зіткнулись морські піхотинці в Афганістані та Іраку, де гелікоптери, на яких їм доводилось брати участь в бойових операціях, потрапляли під вогонь противника. Щоб звести ризик до мінімуму, перед фахівцями Aurora Flight Sciences було поставлено завдання по створенню безпілотної системи.

До складу AACUS входять лідар і відеокамери, які доповнюють автономну систему. На відміну від систем, що допускають наявність досвідченого пілота, дистанційно керуючого літальним апаратом, AACUS обладнана програмним забезпеченням, за допомогою якого вертоліт буде автономно виявляти та уникати перешкоди, а також проводити оцінку місця посадки перед приземленням. Він також зможе обирати альтернативну точку посадки без допомоги GPS.

AACUSСенсорний блок AACUS

Якщо попередні тести були спрямовані на перевірку автономних можливостей AACUS, то остання серія випробувань дозволила відпрацювати вантажні та службові місії. Під час тестових польотів вертоліт функціонував в автономному режимі, при цьому морські піхотинці з землі взаємодіяли з ним з планшета через спеціальний додаток. Для отримання сертифікату льотної придатності від Федерального управління цивільної авіації США (FAA) на борту гелікоптера знаходився контролюючий пілот.

«Це більше, ніж просто безпілотний вертоліт, — пояснює виконавчий директор ONR доктор Вальтер Джонс. – AACUS — це автономний комплекс, який можна розмістити на будь-якій вертолітній платформі. Уявіть, корпус морської піхоти розгорнутий у віддаленому районі на пересічній місцевості, куди потрібно доставляти боєприпаси, воду, продовольство, джерела живлення і навіть кров.

За допомогою AACUS безпілотний вертоліт бере все необхідне, обирає оптимальний маршрут і кращий посадковий майданчик, розташований на максимально близькій відстані від бійців, і після виконання завдання повертається на базу для поповнення запасів. При цьому керування буде здійснюватись зі звичайного кишенькового планшета».

AACUSДжерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline