Суперконденсатори, створені за “методом льодяника”, дозволяють заряджати їх за кілька секунд
20 Серпня , 2017
Вантажний автомобіль-робот здійснив першу в історії доставку товару
20 Серпня , 2017

Нова однолінзова польова 4D-камера забезпечить роботів і автомобілі покращеним “зором”

Здатність роботів і автономних автомобілів до сприйняття навколишнього світу багато в чому залежить від використовуваних в їх конструкціях датчиків і камер. Нещодавно дослідники зі Стенфордського університету і Каліфорнійського університету в Сан-Дієго закінчили розробку нової 4D-камери Monocentric Light Field Camera, завдяки якій роботи зможуть отримати набагато кращий “зір”. При цьому, в конструкції нової камери міститься лише одна сферична лінза, що зумовлює її простоту і забезпечує кут огляду 138 градусів.
Вищезазначені сферичні лінзи були розроблені свого часу в рамках програми Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DRAPA під назвою Soldier CENtric Imaging with Computational Cameras (SCENICC). Об’єктив камери з такою лінзою охоплює одну третю частину від кругового огляду, при цьому, роздільна здатність 4D-камери становить 125 Мегапікселів. Відзначимо, що в попередньому варіанті 4D-камери використовувались оптоволоконні лінії, які служили для розгортки сферичного зображення на площину фотосенсора. Такий підхід працював, але його реалізація була дуже дорогою.
Нова камера обходиться без оптоволоконних ліній, вся робота по цифровій обробці сигналів і реалізації технології світлової польової зйомки лягає на плечі алгоритмів, розроблених фахівцями зі Стенфордського університету, що забезпечує зроблені камерою знімки “четвертим виміром”.

Основою технології світлової польової зйомки є обчислення напрямку променів світла, що потрапляють в лінзу об’єктива. І отримані дані про направлення комбінуються в кінцевому файлі з традиційними “двомірними даними, зчитуваними з фотосенсора. Точно така ж технологія реалізована в споживчих польових камерах Lytro, вона дозволяє сфокусуватись на довільній точці зображення вже після того, як знімок був зроблений. Ця ж функція дозволить роботам фокусуватись на зображеннях різних об’єктів, прибираючи перешкоди, такі, як пил, дощ або туман. Крім цього, дані знімка 4D-камери дозволять роботу обчислити відстань до об’єкта з досить високою точністю.
В даний час дослідники створили один дослідний зразок 4D-камери, який є доказом працездатності використаних технологій. Після деяких доробок як конструкції камери, так і її програмного забезпечення, цю камеру можна буде використовувати в конструкціях роботів, здатних діяти в складному навколишньому середовищі, в автомобілях-роботах, в системах віртуальної і доповненої реальності.
Дослідний зразок 4D-камери було представлено увазі громадськості на конференції 2017 Conference on Computer Vision and Pattern Recognition (CVPR). А зараз дослідники працюють над створенням портативного варіанту камери, яка вже буде повністю працездатна і яку можна буде встановити на робота з метою продовження досліджень у даному напрямку.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline